banner333

banner309

Arıtaşlılar, İftar’da Buluştu

Ankara'da düzenlenen Gümüşhane Şrian Arıtaş Köyü Derneği üyeleri geleneksel iftar programı yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Dernek 14.05.2019, 18:18
Arıtaşlılar, İftar’da Buluştu
banner400

Çok sayıda Arıtaşlı, Ankara başta olmak üzere, İstanbul, Eskişehir, Amasya, Merzifon, Sakarya ve diğer illerdeki Köylülerin bir araya gelmesiyle geniş bir katılım sağlandığı görüldü. 
Arıtaş’lıların büyük bir iştiyakla katıldığı iftarda geç vakitlere kadar derin sohbetler edildi ve hasret giderdiler. 
Önce Dernek Başkanı Osman İnce, Köy Muhtarı Dursun Gülap, Köyden gelen diğer katılımcılar ve diğer şehirlerden gelen Köy Sakinleri sırasıyla söz alıp duygu ve düşüncelerini ifade ettiler. 
Dernek Başkanı Osman İnce;”
İbn-i Haldun’un dediği gibi; Coğrafya kaderdir. Bizler aynı coğrafyayı paylaşıp, aynı köyde doğup ve ömrümüzün bir kısmını orda geçirmiş insanlar olarak birbirimizle akraba olmuşuz, dost olmuşuz ve birbirimizle aynı kaderi paylaşmışız. 
Ve biz biliyoruz ki; Vatan, insanın ne doğduğu yer nede doyduğu yerdir. Vatan, insanın özlemini çektiği her hatırladığında gönlünde heyecan duyduğu yerdir. Bize Vatan olan Arıtaş Köyümüzü ve Köylülerimizi seviyoruz ve bir araya getirmekten mutlu oluyoruz. 
Günümüz ekonomik şartları ve iş yoğunluğu nedeniyle, artık insanlar çok fazla bir araya gelemiyor. Ancak zaruret durumlarında ve genellikle; cenazelerde, düğünlerle ve bayramlarda bir araya gelebiliyorlar. Bu da yeterli olmuyor ve akrabalık bağları zayıflıyor. Akrabalık bağlarımızı güçlendirmek için iftar ve diğer etkinlikleri çok önemsiyoruz. 
Bu vesileyle birbirini tanımayan gençlerimiz de birbiriyle tanışıp kaynaşma fırsatı buldu” dedi.

Köy Muhtarı Dursun Gülap, Dernek ve Muhtarlık işbirliği ile birlikte çok güzel işler başarabileceklerini ve bu birlikteliğin aralıksız ve yoğun bir şekilde devam etmesini çok arzu ettiğini belirtti. En başta Köyün su sorunu ve diğer sorunlarını anlatarak bunları elbirliği ile çözebileceklerini ifade etti. 
Daha sonra söz alan Arıtaş’lılar, bu buluşmadan ne kadar çok mutlu olduklarını ve mutlaka bu etkinliklerin devam etmesi gerektiğini bahsetti. İlk etapta Ramazan Bayramı sonrasına Ankara ve İstanbul arasında bir yerde Arıtaş köyü pikniği düzenlenmesi ve Kurban Bayramı sonrasında ise Köy Şenliği yapılması konusunda prensipte karara varıldı.
Huzur içinde gerçekleştirilen İftar,  Arıtaş Köyü mensuplarının geç saatlara kadar sohbet etmesiyle devam etti. Özlem gideren Arıtaş’lılar, en kısa zamanda başka bir etkinlikte buluşmak ümidiyle doyumsuz muhabbetlerine devam ettiler. 
Programın sonunda; Başkan Vekili Ekrem Çelik, Derneğe katkıda bulunan Seyfettin Gülap’a bir plaket takdim etti. Ardından, bundan sonra Köyümüze katkıda bulunan herkese bir şükran nişanesi olarak plaket veya farklı hediyeler takdim edileceğini belirtti. 
Geç saatlere kadar süren program Sanatçı Şiranlı Ünal Yılmaz’ın mini bir konseriyle nihayete erdi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 18 Nisan 2024
İmsak 04:00
Güneş 05:32
Öğle 12:26
İkindi 16:10
Akşam 19:11
Yatsı 20:37