banner333

banner309

Akbaba Köyü Derneğinden Büyük Köy Şenliği Festivali

Gümüşhane Köse Akbaba Köyü Derneği'nin düzenlediği Köy Şenliği Festivali, 22 Haziran'da unutulmaz anlara sahne oldu.

Dernek 06.07.2024, 09:03
Akbaba Köyü Derneğinden Büyük Köy Şenliği Festivali
banner400

Gümüşhane Köse Akbaba Köyü Derneği'nin düzenlediği Köy Şenliği Festivali, 22 Haziran'da unutulmaz anlara sahne oldu.

Birlik ve beraberliği güçlendirmek amacıyla organize edilen festival, köyün mesire alanında sabah 12.00'de başladı ve akşam saat 20.30'a kadar coşkuyla devam etti.

Fatih Çevik ve ekibinin özverili çalışmalarıyla düzenlenen festival, köylüler ve İstanbul'dan gelen hemşeriler için bir buluşma noktası oldu. Yıllar sonra tekrar köylerine dönenler, eski dostlarıyla hasret giderdi. Her yaştan insanın katılımıyla dolup taşan etkinlikte, köyün ortak değerleri ve gelenekleri bir kez daha canlandırıldı.

Festivalde protokol üyeleri, dernek üyeleri ve köylüler bir araya geldi. Köyün kalkınması ve kültürel değerlerinin korunması için yapılan çalışmalardan bahsedildi. Özellikle gençlerin katılımının yüksek olması, köyün geleceği açısından umut verici olarak değerlendirildi.

Aşıklar ve özel sanatçıların sahne aldığı konserler, festivalin en heyecanlı anlarından biriydi. Aşık Kul Nuri, Aşık Rahim Sağlam ve Aşık İhsan Yavuzer türkülerle coşkuyu zirveye taşırken, Recep Dönmez ve Havanur ise seslendirdikleri halk türküleriyle dinleyicileri büyüledi. Halk oyunları da festivale renk kattı.

Gökkuşağı renklerine bürünen havai fişek gösterisiyle sona eren festival, coşkuyla alkışlandı. Çay TV'nin canlı yayında yer aldığı etkinlik, köyün tanıtımına da büyük katkı sağladı.

Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Çevik, katılımcılara teşekkür ederek, "Bu tür etkinlikleri sürdürmeyi hedefliyoruz," dedi.

Köyün birlik ve beraberlik içinde coşku yaşadığı festival, unutulmaz bir gün olarak hafızalara kazındı. Akbaba Köyü Derneği'nin düzenlediği bu etkinlik, köyün sosyal ve kültürel hayatına büyük katkı sağladı ve gelenekselleşme yolunda önemli bir adım attı. Her yıl daha da büyüyerek devam eden festival, köy halkının ve misafirlerinin sabırsızlıkla beklediği bir etkinlik haline geldi.

Bu tür etkinliklerin, köyün sosyal dokusunu güçlendirdiği ve köy halkının birbirine olan bağlılığını pekiştirdiği bir kez daha ortaya çıktı. Akbaba Köyü Derneği'nin gelecekte de benzer etkinlikler düzenleme konusundaki kararlılığı takdire şayandır. Köyümüzün değerlerine sahip çıkan ve bu tür etkinliklerle bir araya gelmemizi sağlayan herkese teşekkür ederiz. Gelecek yıl daha büyük ve coşkulu bir festivalde buluşmak dileğiyle!

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 24 Temmuz 2024
İmsak 03:18
Güneş 05:05
Öğle 12:34
İkindi 16:29
Akşam 19:52
Yatsı 21:31