banner333

banner309

29 Geceleri’nde Bayburt Rüzgarı Esti

İstanbul Küçükçekmece’de faaliyet gösteren, Gümüşhane İktisadi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (GİYAD) geleneksel 29 Geceleri’de kardeş Bayburt rüzgarı esti.

Dernek 01.12.2018, 22:59 01.12.2018, 23:28
29 Geceleri’nde Bayburt Rüzgarı Esti
banner400

Her ayın 29’unda geleneksel hale gelen “GİYAD’ da 29 Geceleri 29 Kasım perşembe günü kardeş il Bayburt’un güzel sesi Devran (Nejmi Devran )'nın türküleriyle ve kartol-tursu-çökelek ikramı ile gerçekleşti. Bayburt - Gümüşhane resitalinde  söylenen  Türkülerle ve oynanan horonlar geceye renk kattı.
Programın açılış konuşmasını yapan GİYAD  başkanı Erdal Çiçek;”Gümüşhaneli hemşeriniz  Zeki Gökçe abimizin fikri  olan temellerinin Bir önceki dönem başkanımız GİYAD  emektarı Serkan Kaya tarafindan 29 Kasım 2014 te atıldığı 29  gecelerimize hoşgeldiniz diyerek tesadüf olup  29 Kasım 2015 de Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş ve Gümüşhane Belediye  Başkanı Ercan Çimen  GİYAD da idi. Bugün Bayburtun güzel sesi Devran  konuğumuz oldu. Buradan  tüm Bayburtlu hemserilerimize sesleniyorum. Bundan  sonra inşallah kasım ayının 29’unda Bayburt gecesi hep beraber yapalım. Bugün bizlere türkü ziyafeti sunacak olan Bayburtun nın güzel sesi Devran , bu gecenin sponsoru olan Bağcılar Gümüşhane liler dernegi (BAĞGÜMDER) yönetim kurulu üyesi , Florya Birlik Taksi başkanı Güngör Gök ve   siz değerli hemşerilerime bizlere vermiş olduğu desteklerden ötürü teşekkür ediyorum”dedi.

Bayburtun güzel sesi Devran;” Beni bu akşam bu güzel gecede bulunmamı  sağlayan GİYAD başkanı Erdal Çiçek ve yönetim kurulu üyelerine, bu gecenin burda sizin  aranızda olmamı sağlayan  Güngör Gök ve Adem Ertekin  abime, bu ortamı sağlayan Siz saygıdeğer GİYAD ve Gümüşhaneli hemserilerime  çok teşekkür eder, bir Bayburtlu olarak sizlerin aranızda olmaktan gurur duydum. Kasım ayının 29 geceleri Bayburtlara özel olması fikri beni oldukça mutlu etti. Ben sadece kasım ayına özel değil her daim  sizinleyim, hepinize teşekkür ederim” dedi.

GİYAD  Onursal Başkanı GÜSİAD Genel Başkanı Yüksel Yalçın;” Her ayın 29'unda 29 geceleri başka bir hava ile şenleniyor. Kasım ayının 29'unda  Bayburt havasıyla şenlendi. 29 geceleri sadece Gümüşhane'ye Özgün olmayıp yöremize, kültürlerimize uygun diğer il, ilçe Dernek ve  federasyonlarıyla ortaklaşa programlar düzenleyerek hem kültürlerini hemde yöresel sanatçıların kaynaşmasına  vesile olur. Görünen o ki son dönemlerde yörelerimizin müzik kültürü sanatçılarımız gitgide kaybolmaktadır. Bu gibi etkinliklerin daha geniş çaplı olması ilerleyen dönemlerde tüm dünyaya ve Türkiye'ye yöremiz kültür ve müziğini yayılması için başlangıç olabilir Ben buradan 29 geceleri kültürünü yaşatan Bugüne dek getiren tüm başkan ve yönetimlerine teşekkür ediyorum” dedi.

Programa GİYAD onursal başkanı GÜSİAD Genel Başkanı  Yüksel Yalçın, Gümüşhane Şöförler cemiyet eski başkanı Servet Ergin, Alibeyköyspor yönetim kurulu üyesi Yüksel Ulutaş, BAĞGÜMDER yönetim kurulu üyesi  Güngör Gök, BAĞGÜMDER eski genel Sekreteri  Adem Ertekin,iş adamlarımız Şahin Şeker, Ali Efe ve Çok sayıda hemserimiz katildi.
Program sonunda  Güngör  Gök’e programa katkısından dolayı GİYAD yönetim kurulu adına  GÜSİAD Genel Başkanı Yüksel Yalcin GİYAD logolu duvar saati takdim etti. İş adamı hemşerimiz  29 Şiran  otomotiv sahibi Şahin Şeker 29 Şiran  otomotivin  duvar saatini GİYAD’a hediye etti.  GİYAD  Onursal başkanı Yüksel Yalçin yönetim kurulu adına saati alıp teşekkür etti.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 12 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:44
Öğle 12:27
İkindi 16:26
Akşam 20:00
Yatsı 21:48