banner333

banner309

Trabzon'da Gümüşhaneliler Gecesi

Gümüşhane'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümü nedeniyle Trabzon'da gece düzenlendi.

Dernek 24.02.2013, 14:55
Trabzon'da Gümüşhaneliler Gecesi
banner400
 Trabzon'da bir restoranda düzenlenen geceye Gümüşhane Valisi Dr. Yusuf Mayda, AK Parti Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün, Belediye Başkanı Mustafa Canlı katılarak birer konuşma yaptı.

Gecede konuşan Gümüşhane Valisi Dr. Yusuf Mayda Gümüşhane'de okuyan başarılı öğrencilere destek verilmesini isteyerek, “Avusturya'ya gezimiz oldu, orada bizi yine Gümüşhaneliler karşıladı. Bizimle birlikte çalışma gezimize katıldılar. Allah bu birlik beraberliğimizi bozmasın. Gayretlerimizi devam ettireceğiz Gümüşhane'yi hiç bir zaman yalnız bırakmayacağız. Başta Trabzon'da bulunan Gümüşhanelilerimiz olmak üzere Türkiye'nin her tarafındaki hemşerilerimizi sürekli Gümüşhane'ye bekliyoruz. Gümüşhane'mizde okuyan başarılı öğrencilerimizi mutlaka desteklemenizi zorunlu halde görüyorum. Dernek Başkanımız bu konuda çalışıyor. Durumu müsait olan hemşerilerimizin bu desteklerini devam etmesini bekliyoruz. Gecemiz kutlu olsun.” dedi.

Gecede söz alan AK Parti Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün ise selamlama konuşması yaparken Gümüşhane'nin düşman işgalinden kurtulununun 95'inci yıldönümünü kutlamanın sevincini yaşadıklarını söyledi.

Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı da Trabzon ile Gümüşhane'nin et ve tırnak gibi olduğunu belirterek, “İlimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 95'inci yılı münasebetiyle derneğimizin düzenlemiş olduğu bu coşkulu ve anlamlı geceden dolayı dernek başkanımız ve yöneticilerine teşekkür ediyorum. Trabzon ve Gümüşhane ayrılmaz iki parça, iki komşu kent. Gerçekten Trabzon ile Gümüşhane et tırnak gibi birbirine karışmış iki güzel kent. Dolayısıyla bu kentte yaşayan insanların buradaki konumlarını önemsiyoruz ve Gümüşhane'deki almış oldukları hava ile Trabzon kentinde kurmuş oldukları köprü gerçekten Gümüşhane'ye büyük değer kattığını biliyoruz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından çekilişler düzenlenirken Trabzonspor’un ve milli takımın kalecisi Tolga Zengin'in 29 numarılı forması açık artırma ile satıldı. Geceye katılanlar daha sonra müzik eşliğinde horon ve halay çekerek bol bol eğlendi.


Kaynak: www.gumushane.gen.tr
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 16 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:01
Yatsı 21:50