banner333

banner309

Eticaret

Sebahattin Varan, milletvekili aday adayı olma yolunda

AK Parti Gümüşhane kurucularından Sebahattin Varan, 24 Haziran seçimlerinde milletvekili aday adayı olmak için müracaatını gerçekleştirdi.

Siyaset 30.04.2018, 11:13
Sebahattin Varan, milletvekili aday adayı olma yolunda

Parti binasına gelerek dosyasını İl Teşkilat Başkanı ve Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) başkanı Mihdat Uçan'a teslim eden Varan, siyaseti milete hizmet etmenin bir vasıtası olarak gören, buna inanan, bundan dolayı herkesin ve her kesimin siyasetle ilgilenmesi gerektiğine inan birisi olduğunu söyledi.

İnanan ve inandığı gibi yaşamak isteyen herkesin için tek meşru yolun siyaset kurumu olduğunu kaydeden Varan, “Kötülükleri hayattan söküp atmak, bunların yerine iyiyi, doğruyu ve güzel olanı koymak için siyaset yapmak bu noktada bir mecburiyettir. Siyaset bir ikbal ve istikbâl kapısı değildir. Siyaset, millete hizmet etmek için bir vasıta olup, milli iradeyi hâkim kılma gayretidir. Bu anlayış üzerinde 14 Ağustos 2001 tarihinde genel merkez teşkilâtının kuruluşu ile Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yanında yer aldım. Gümüşhane İl Teşkilâtı’nın kuruluş çalışmalarını yapma onur, şeref ve mutluluğunu yaşayanlardan birisi olarak ülkemize ve Gümüşhanemize hizmet etmek için sizden yetki istiyorum. Nasıl ki geçmişte 3 Kasım 2002 seçimleri ülkemizde bir dönüm noktası olup, bu tarihten önce yaşanan ekonomik, siyasi ve sosyal sorunların büyük çoğunluğu çözülüp ve günümüze kadar çözülmeye devam etmişse, önceki yıllarla mukayese edilemeyecek kadar Türkiye’nin gelişmesi ve kalkınması sağlanmışsa, 24 Haziran 2018 seçimlerinin de ülkemizde yeni bir kırılma noktası olacağına inanıyorum” dedi.

Recep Tayyip Erdoğan’ın sevk ve idaresinde yürütülecek olan bu kutlu yürüyüşte var olmak istediğini, Gümüşhane’yi Ankara’da en etkin şekilde temsil etmek istediğini kaydeden Varan, “Ülkemin ve ilimin sorunlarının çözümünde katkı sağlamak için milletvekilliğine aday olmak ve hizmet etmek için sizden yetki istiyorum. 
Değerli misafirler, ömrümün geçen kısmının tamamına yakını Gümüşhane’de geçmiştir. Bundan sonra da Allah ömür verdiği sürece ömrümü Gümüşhane’de geçirmeyi düşünen birisiyim. Gümüşhane’nin ekonomik, sosyal ve siyasi sorunlarını biliyor ve takip ediyorum. Bilinen bu sorunları konuşmak için değil, çözüm üretmek gayesi ile milletvekili aday adayı oluyorum. Gümüşhane’yi Ankara’da Gümüşhaneli insanımızın hak ettiği şekilde temsil etmek için ülkeme ve ilime hizmet etmek için aday adayı oluyorum. Bu düşüncelerle bu niyetle sefere çıkmaya karar verdim. Zafer siz Gümüşhaneli hemşehrilerimin gayreti ve Cenab-ı Allah’ın takdiridir” diye konuştu.

Sebahattin Varan kimdir?

24 Kasım 1956 ‘da Gümüşhane Keçikaya Köyün’de doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Gümüşhane’de tamamladı. Başarılı eğitim hayatına Erzurum Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi Üretim Yönetimi Bölümünü kazanarak devam eden Varan, 24 Haziran 1980 yılında bu fakülteden derece ile mezun oldu.

Belli bir süre Ticaret Lisesi’nde meslek dersleri öğretmenliği yapan Varan, 1992’de istifa ederek iş hayatına atıldı ve hâlâ Mali Müşavirlik yapmaktadır.

İdealist bir kişiliğe sahip olan Varan, gençlik yıllarından itibaren pek çok Sivil Toplum Kuruluşu’nda yer aldı.  Gümüşhane Üniversitesi Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Ortaöğretim Kurumlarının Koruma Dernekleri Yönetim Kurulu Başkanlığı ve üyelikleri görevlerinde bulundu. Özel Sektörde çeşitli şirketlerde yöneticilik ve Genel Müdürlük  yaptı. 18 Nisan 1999 yılında Mahalli İdareler ve Milletvekilliği Genel Seçimleri’nde Fazilet Partisi’nden  Gümüşhane Belediye Başkan Adayı olarak seçimlere katıldı. Fazilet Partisi’nin kapatılmasıyla birlikte 2001 yılında Ak Parti Gümüşhane    Teşkilâtlatlarının Kuruculuğu görevlerini üstlendi.   3 Kasım 2002 yılında yapılan Milletvekilliği seçimlerinde Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı’nı başarıyla yerine getirdi ve daha sonra yapılan Mahalli İdareler ve Milletvekilliği Genel Seçimleri’nde etkin bir rol aldı. 

İyi derecede Fransızca bilen Varan, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Kaynak: www.gumushane.gen.tr
Yorumlar (3)
ali 4 yıl önce
yakışır. dürüst ,sağlam karakterli milleti temsil edebilecek tek isim. Allahim hayirli eylesi̇n.
Yusuf 4 yıl önce
Çok şükür Gümüşhane’nin içinden bir aday çıktı. 2015 tr milletle kavga edenler bile utanmadan aday olmuşlar. Genel merkez dilerim 7 haziranda gömülenlerin halktaki karşılığını unutmaz.
Yüksel ERGÜN 4 yıl önce
ben egeli aydınlıyım sebatin bey bilgi donanımıyla tecrübesiyle gümüşhane kazanacağına düşünüyorum
19
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 12 Ağustos 2022
İmsak 03:45
Güneş 05:23
Öğle 12:32
İkindi 16:22
Akşam 19:32
Yatsı 21:03