banner333

banner309

MHP Gümüşhane'den gündeme dair açıklama

Milliyetçi Hareket Partisi( MHP) Gümüşhane İl Başkanı Nadim Aydın, FETÖ örgütünün siyasi bağı ortaya çıkarılmasını ve Fırat Kalkanı Operasyonunun Çok Doğru Ve Yerinde olduğunu söyleyecek değerlendirmelerde bulundu.

Siyaset 29.09.2016, 12:52 29.09.2016, 12:55
MHP Gümüşhane'den gündeme dair açıklama
banner400

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gümüşhane İl Başkanı Nadim Aydın, kendi meclisini bombalayan, askere, polise, kurşun sıkan FETÖ’nün PKK’dan bir farkı olmadığını belirterek, Fırat Kalkanı operasyonunun da çok doğru ve yerinde olduğunu söyledi.

Görevini yeni devralan Ülkü Ocakları Gümüşhane İl Başkanı Salih Taşçı ve parti yöneticileriyle birlikte parti binasında basın toplantısı düzenleyen Aydın, bugüne kadar hassasiyet gözeterek görev yapmış tüm Ülkü Ocakları başkanlarına teşekkür ederek, görevi ve bayrak yarışını devralan Taşçı’ya başarı dileklerinde bulundu.

“YENİKAPI RUHUNUN DEVAMINDAN YANAYIZ”

Açıklamasında 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından tutuklamalar ve açığa alınmalarla ilgili çalışmaların devam ettiğine vurgu yapan Aydın, kurunun yanında yaşı da yaktırmamaya, sapla samanı ayırmaya çalıştıklarını belirterek, “Ama neticede iktidar biz değiliz. Biz haksız yere mağdur edilenlerin mağduriyetlerinin giderilmesi için çaba gösteriyoruz. Yenikapı ruhunun devamından yanayız. Vali beyin başkanlığında yapılan koordinasyon toplantısında da söylediğim gibi bu ruhun devam etmesi için ilimizde yapılacak hizmetlerin, atamaların, işe alımların adil olması lazım. Dediğimde milletvekilleri tarafından olumlu karşılandığında siz basın mensuplarının da şahit oluşunu hatırlatmak isterim ve bunun takipçisi olacağımızı dile getirmek istiyorum” dedi.

“ÜLKE SIKINTIYI ATLATMIŞ DEĞİLDİR”

Türkiye’nin sıkıntılı bir süreç yaşadığının altını çizen Aydın, “Sayın Cumhurbaşkanının söylediği gibi at izi it izine karıştığı bir dönemden geçiyoruz. Ülke halen sıkıntıyı atlatmış değildir. Kendi meclisini bombalayan, askere, polise, kurşun sıkan FETÖ’nün PKK ile farkı yoktur. Bunlar birlikte hareket edeceklerdir. Bunlara bu vatanı bölmek isteyen dış güçlerde destek olacaktır. Hala bu FETÖ örgütünün siyasi bağı ortaya çıkmamıştır. Bu çok önemlidir, Çünkü kahpe içerde olunca kapı kilit tutmazmış. Arkasında düşmanın olduğunu hisseden bir orda önündeki düşmanla savaşamaz. Son zamanlarda büyükelçilerin çekilmesi elçiliklerin kapalı olması yabancı ülkelerin heyetlerinin güney doğuda dolaşmaları pek hayra alamet değil bunlara bir an önce önlem alınmalıdır” diye konuştu.

"CEZAEVLERİNDE DİKKAT"

Konuşmasında önemli bir noktaya dikkati çekerek ceza ve tutukevlerinin çok iyi ve yakından takip edilmesi gerektiğini, cezaevlerinde yeni bir örgüt yapılanmasına alt yapı oluşturulması cüretine müsaade edilmemesi gerektiğini belirten Aydın, Suriye konusunun da çok hassas ve önem arz ettiğini söyledi.

"SIRAYA MUSUL KOYULMALIDIR”

Fırat Kalkanı operasyonunun çok doğru ve yerinde olduğunu ifade eden Aydın, şöyle konuştu: “Kısa bir süre önce bir sürü vatan haininin temizlendiği ve itibarı yok edilmeye çalışılan Türk Ordusunun var olduğunu ve dünyanın en güçlü ordusu olduğunu dosta düşmana bir daha göstermiş olduk. Dış güçlere rağmen Cerablus’u kısa bir zamanda almayı başarmıştır En kısa zamanda Cerablus, Mengüç ve Elbab üçgenini kurup sıraya Musul koyulmalıdır. Bu vesile ile dün şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet , kederli ailelerine baş sağlığı diler, yaralılara da acil şifalar dilerim. Şair diyor ya girmeden tefrika bir millete düşman giremez. Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez. Ne Mutlu Türküm Diyene. Ya bu vatanda yaşayacağız ya da bu vatan için seve seve şehit olacağız.”

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 17 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:02
Yatsı 21:51