banner333

banner309

Küçük: Kaosa, belirsizliğe değil istikrara oy vereceğiz

MHP Gümüşhane Milletvekili adayı Musa Küçük, Türk milletinin kaosa, belirsizliğe değil istikrara oy vereceğini belirterek “Belirsiz bir ortama, Tayyip Erdoğan’dan kurulmak adı altında oy veremeyiz” dedi.

Siyaset 12.04.2023, 08:41
Küçük: Kaosa, belirsizliğe değil istikrara oy vereceğiz
banner400

MHP Gümüşhane Milletvekili adayı Musa Küçük, Türk milletinin kaosa, belirsizliğe değil istikrara oy vereceğini belirterek “Belirsiz bir ortama, Tayyip Erdoğan’dan kurulmak adı altında oy veremeyiz” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gümüşhane Milletvekili adayları Musa Küçük ve Birol Tuğlu, düzenlenen iftar yemeğinde gazetecilerle bir araya geldi.

Divan 29 Restoranda düzenlenen ve Ülkü Ocakları İl Başkanı Serkan Alp ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Köprülü’nün yanısıra kentte görev yapan gazetecilerin katıldığı programda konuşan MHP Gümüşhane birinci sıra milletvekili aday Musa Küçük, MHP tabanının artık Gümüşhane’de birinci parti olmayı istediğini ve bunu hak ettiğine inandığını söyledi.

“Gümüşhane’ye MHP yakışıyor”

14 Mayıs’ta yapılacak olan 28.dönem milletvekili genel seçimlerinin hayırlı olması temennisinde bulunan Küçük, “Günlerdir İl Başkanlığımız öncülüğünde kurulan seçim komisyonumuz programları başlattı. Önce aday adaylarımızla sahada gezdik. Adaylıklar netleşince de pazartesi gününden itibaren Torul ilçemizden başlayarak kurum ziyaretlerimize başladık. Çok verimli, çok ileriye dönük bizi umutlandıracak bir manzarayla karşı karşıyayız. Seçimlere başlarken seçilmiş belediye başkanlarımızdan, il genel meclisi, belediye meclisi üyelerimizden, Ülkü Ocakları Başkanlarımız, sendikalarımızla yaptığımız görüşmelerde şunu gördük: MHP’nin tabanı artık burada birinci parti olmayı istiyor, bunu hak ettiğine inanıyor. Tabanımız kendine de hedef koydu ve “Biz bu genel seçimlerde MHP’yi Gümüşhane’de birinci yaparak bunu taçlandıracağız” dedi. Hem bir dip dalganın yansıması hem de yılların getirdiği bir özlem ve hasret. Gümüşhane’ye MHP yakışıyor. Gümüşhane’den MHP’nin bir vekili de iki vekili de inşallah yakışacak diyor ve çalışmalarımızı bu yönde yürütüyoruz” dedi.

“Ahmet’in, Mehmet’in milletvekili olmasından ziyade Cumhur İttifakının yani milletin kazanması başta Recep Tayyip Erdoğan’ın kazanması önemli”

15 Temmuz gecesi MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın o gecenin oluşturduğu şartlardan dolayı ileriye yönelik bir yürüyüşe başladığını ve adına da Cumhur İttifakı dediklerini kaydeden Küçük, “Türk milletinin bir senedi olan cumhur ittifakı sözleşmesini Türk milletiyle paylaştılar. Dünyanın duyacağı bir şekilde bir iddia ortaya koyduk ve bu iki lider bu yürüyüşüne devam edecek. O yüzden bu seçimler de çok önemli. Gümüşhane ve Türkiye ölçeğinde seçimleri ikiye bölüyoruz. Bizim Gümüşhane’de yapacağımız çalışmalar Türkiye’deki seçim çalışmalarımıza asla zarar vermeyecek şekilde, Cumhur İttifakının ruhuna zarar vermeyecek şekilde çalışacağız. Burada Ahmet’in, Mehmet’in milletvekili olmasından ziyade Cumhur İttifakının yani milletin kazanması başta Recep Tayyip Erdoğan’ın kazanması önemli” diye konuştu.

“Burada siyaset maalesef bütün olayların gerisinde kalmış”

Gümüşhane’de yaşayıp gördüklerini ve burada siyasetin bütün olayların gerisinde kaldığını savunan Küçük, “Biz seçilirsek, MHP’ye o fırsat verilirse Gümüşhane’nin her meselesinde mutlaka siyaset meselelerin önünden gidecek. Bu sözü de veriyoruz. Bizim Kürtün meselemizde, yayla meselemizde, Kelkit’teki sulama, Torul, Kürtün, Köse’nin doğalgaz meselesinde seyretmeyeceğimize söz veriyoruz. Her meselede inisiyatif alacağız ve sonuna kadar takipçisi olacağız. Biz bu konuda iddialıyız. Eğer Gümüşhane bizi tercih ederse Gümüşhane’nin her meselesini kendi meselemiz gibi MHP’nin en üst kurullarına taşıyacağız, taşıtacağız” ifadelerini kullandı.

“Her meseleyi 1 saat içinde bakanın önüne götürecek gücümüz var”

MHP’de 4 dönemdir MYK üyeliği yaptığını ve herkesle ilişkilerinin en üst seviyede olduğunu dile getiren Küçük, “Her meseleyi 1 saat içinde bakanın önüne götürecek gücümüz var. Bir ömür verdiğimiz davamız ve mücadelemiz bizi bir yerlere taşıdı. Ben bunun Gümüşhane’nin faydasına olacağına inanıyorum. Muhatapları bizim ne yaptığımızı biliyor. Seçim zamanı da bunun karşılığını almaya başladık” dedi.

“Türk milleti kaosa, belirsizliğe değil istikrara oy verecek”

14 Mayıs seçimlerinin Türk demokrasisine, Türk milletine hayırlı olmasını dileyen Küçük, “Ben inanıyorum ki Cumhur İttifakı bu işten zaferle çıkacaktır. Türk milleti kaosa, belirsizliğe değil istikrara oy verecek. İleriye dönük hayallerimiz var. Belirsiz bir ortama, Tayyip Erdoğan’dan kurulmak adı altında oy veremeyiz. Seçmen bunu görüyor. İnanıyorum ki bu sandığa yansıyacak” diye konuştu.

"Gümüşhane’nin meseleleri çözülmeyecek meseleler değil"

Küçük daha sonra gazetecilerin şehir ve siyasi gündemle ilgili sorularını cevaplandırdı. Kürtün’ün sınır sorununu en başından beri takip ettiğini, doğalgaz meselesini de Belediye Başkanlarıyla birlikte Dr. Devlet Bahçeli’ye ve Bakanlara taşıdıklarını fakat deprem felaketi nedeniyle biraz soğuduğunu aktaran Küçük, “Söz veriyoruz. Köse, Torul ve Kürtün ilçemizin doğalgaz meselesini Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli nezdinde takip edeceğiz ve sonuçta alacağız. Şiranla ilgili Tersun tünelini de takip ediyoruz. Kelkit’te hem içme suyu hem de sulama suyunda yaşanan sıkıntıların sonuna kadar takipçisi olacağız. Ben Gümüşhane’nin hiçbir ilçesini birbirinden ayırmayacağıma da söz veriyorum. Kelkit’e ayrı, Şiran’a ayrı, merkeze ayrı olmayacak ve bu ayrımcılığa da elimden geldiğince dur diyeceğim. Gümüşhane zaten küçük bir şehir ve ayrımcılık fitneye sebep oluyor. Siyasetçi herşeyi bilmez, bilmek zorunda da değil ama iyi bir siyasetçi herşeyi iyi bilenle yapar. O sektörü kim biliyorsa onunla oturur çalışır, ona omuz verir. Biz onu yapacağız. Gümüşhane’nin meseleleri çözülmeyecek meseleler değil. Mesela turizmde Gümüşhane’nin çok geride kaldığını görüyorum ve bunun üzerine gideceğimizi söylüyorum. Buna biran önce bizim ve özel sektörün el atması lazım. Siyasetle, bürokrasiyle, bilim insanlarıyla uyumlu çalışarak vizyon belirleyerek hepsini aşacağız” ifadelerini kullandı.

Hem devlette hem özelde Türkiye’nin en iyilerinin arkadaş çevresinde olan bir insan olduğunu vurgulayan Küçük, “Belediyecilikte dahil benim ulaşamayacağım, yardım alamayacağım kimse yok. Sorunları da görüyoruz ama bu yetki meselesi. Gümüşhane bize o fırsatı verirse uzman arkadaşlarımızdan mutlaka faydalanacağız, sonuç almaya çalışacağız” diyerek sözlerini sonlandırdı.

MHP Gümüşhane ikinci sıra milletvekili adayı Birol Tuğlu da “Gümüşhane basınına özel olarak teşekkür ediyorum. Demokratik yaşamın vazgeçilmez unsuru olan basınımız insanların haber alma hakkını yerine getiriyor, hakkı savunuyorlar” ifadelerini kullandı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Ülkü Ocakları İl Başkanı Serkan Alp ise davetlerine iştirak eden basın mensuplarına teşekkür ederek “Ocak Başkanlığı görevimin yanında teşkilatımızın görevlendirmesiyle basın mensubu arkadaşlarımızla partimiz arasında köprü görevi göreceğim. Sürecin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 13 Temmuz 2024
İmsak 03:04
Güneş 04:56
Öğle 12:33
İkindi 16:30
Akşam 20:00
Yatsı 21:44