banner333

banner309

İlk dersi Başbakan Yardımcısı Akdağ verdi

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, AK Parti 18.dönem Siyaset Akademisi’nin Gümüşhane programında ilk dersi verdi. Akdağ, siyasetin millete hizmet etmek için yapılması gerektiğini söyledi.

Siyaset 12.03.2018, 08:00
İlk dersi Başbakan Yardımcısı Akdağ verdi
banner400

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, AK Parti 18.dönem Siyaset Akademisi’nin Gümüşhane programında ilk dersi verdi. Akdağ, siyasetin millete hizmet etmek için yapılması gerektiğini söyledi.

Türkiye genelinde 29 ilde düzenlenen ve 8 hafta sürecek olan 18.dönem programı “1919’dan 2019’a Milletin emrinde, aydınlık geleceğe” sloganıyla Gümüşhane’de başladı.

Ülke genelinde bu yıl 60 bin kişinin katılması beklenen program öncesinde Belediye Başkanlığını ziyaret ederek Başkan Çimen’den brifing alan ve şeref defterini imzalayan Başbakan Yardımcısı Akdağ, daha sonra Belediye binasının 4.katındaki salonda gerçekleştirilen programa katıldı.

“AK Parti millete hizmet etme hareketidir”

Burada konuşan Başbakan Yardımcısı Akdağ, AK Parti’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bir hizmet hareketi olduğunu belirterek, “Biz bu büyük millete hizmet etmek istiyoruz. Bu millet hep inançlarının bayraktarlığını yapmış bir millettir. Bu millet bugün bütün mazlum milletlerin de umududur. Dolayısıyla siyaseti biz bunun için yaparsak, niyetimizi bu şekilde düzeltirsek çok güzel bir iş yapmış oluruz” dedi.

“Siyaset onu doğru kullandığınız zaman çok hayırlı bir iştir”

Neden siyaset yapıyoruz? sorusunu katılımcılara sorarak konuşmasına başlayan ve ders boyunca sürekli sorular sorarak gençlerden cevaplar alan Akdağ, “Siyaset onu doğru kullandığınız zaman çok hayırlı bir iştir. Siyaseti Allah rızası için, hizmet için yapmalıyız. İşin temeli budur. Ne yaptığımızdan daha çok ne niyetle yaptığımız önemli” şeklinde konuştu.

“Millete memur bir AK Parti camiasıyız ve bizim işimiz gücümüz bu büyük ve aziz millete hizmet etmektir”

AK Parti kimdir? Sorusunu da cevaplandıran Akdağ, “Yeni partiler kuruluyor. Geçmişte de çok kuruldu. Üstten aşağıya toplum mühendisliğiyle kurulan, tabanını milletin teşkil etmediği, küskünlerin ve belli menfaat odaklarının bir araya gelerek kurduğu partilerin hepsi tarihin çöplüğüne gitti. 17 yıldır AK Parti dimdik ayakta ve 16 yıldır iktidarda. Biz kim olduğumuzu unutursak o zaman zayıflarız. Kendimizi inkar etmiş oluruz. Millete memur bir AK Parti camiasıyız ve bizim işimiz gücümüz bu büyük ve aziz millete hizmet etmektir” diye konuştu.

“İktidar diğer insanlara hizmet etme nimetidir”

İktidarın bir nimettir olduğunu fakat bu nimetin iktidarın imkanlarından faydalanma nimeti değil de diğer insanlara hizmet etme nimeti olduğunun altını çizen Akdağ, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş yıllarından itibaren gerçekleşen siyasal olayları da değerlendirerek, Türkiye’deki askeri ihtilallerin yalnızca askerler tarafından değil arkalarındaki ülkeler ve zinde güçlerle gerçekleştirileceğini belirterek, “Menderes’in şahsında boğulan Türk milletiydi. Özal’a kadar bütün Cumhurbaşkanları asker emeklisiydi. Kötü dönemler geçirdi Türkiye” ifadelerini kullandı.

AK Parti Gümüşhane Milletvekilleri Hacı Osman Akgül, Cihan Pektaş, Belediye Başkanı Ercan Çimen ve AK Parti İl Başkanı Av. Celalettin Köse’nin de birer konuşma yaptığı Siyaset Akademisi programının ardından Başbakan Yardımcısı Akdağ, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünü ziyaret ederek şehirden ayrıldı.

Kaynak: www.gumushane.gen.tr
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 12 Temmuz 2024
İmsak 03:02
Güneş 04:55
Öğle 12:33
İkindi 16:30
Akşam 20:00
Yatsı 21:45