banner333

banner309

Eticaret

Akın Üstün,Aday Adaylığı müracaatını yaptı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyesi Akın Üstün, MHP Gümüşhane Milletvekilliği için aday adaylığı müracaatını yaptı.

Siyaset 01.05.2018, 18:47 12.06.2018, 09:10
Akın Üstün,Aday Adaylığı müracaatını yaptı

MHP İl Başkanı Nadim Aydın ve İlçe Başkanı Bilal Özdener’in yanı sıra Öbektaş Belediye Başkanı Yemen Demir, Kadın Kolları Başkanı Gülay Ayar, Ülkü Ocakları Başkanı Salih Taşçı ve çok sayıda partilinin katılımıyla parti binasında adaylık müracaatını yapan Üstün, “Bugüne kadar yapmış olduğumuz istişareler sonucunda vermiş olduğumuz bu kararın ilimiz, ülkemiz ve şahsımız için hayırlı olması en büyük dileğimizdir” dedi.

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri için seçim sürecinin başladığını anımsatan Üstün; “YSK’nın açıklamış olduğu takvime göre milletvekilliği adaylık başvuruları başlamış olup Milliyetçi Hareket Partisinin açıklamış olduğu takvim doğrulusunda 3 Mayıs Tarihine kadar Milletvekilliği adaylık müracaatları devam edecektir. Bende, sizin bir kardeşiniz ülküdaşınız olarak yapılacak 27. Dönem seçimlerinde Gümüşhane’den aday adayı olmak üzere Partimizin Genel merkezine müracaat edeceğim” dedi.

Gümüşhane’de yaşayan, hayalleri bu ilde olan, çocukluğu ve gençliği bu ilde geçmiş olan birisi olarak Gümüşhane ye, Gümüşhaneliye ve ülkeye hizmet etmekten duyacağı gurur ve onuru kelimeler ile ifade etmenin mümkün olmadığını kaydeden Üstün, “Bu gurur ve sevinç ile üzerimize düşen görev ve sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirmek için sizlerin desteği, bizlerin gayreti ile elimizden gelenin fazlasını yapacağımdan kimsenin kuşkusu olmasın” şeklinde konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bütün MYK üyelerinin aday adayı olmasını istediğini ve bu doğrultuda aday olduğunu ifade eden Üstün, “Ülkemizin, içerisinde bulunduğu bu zor süreçte büyük sorumluluk alan Sayın genel Başkanımız Devlet Bahçeli beyefendinin üstlenmiş olduğu bu sorumlulukta bir katkı sunmak amacıyla çıkmış olduğum bu yolda sayın genel başkanın çalışma arkadaşı olarak hizmet etmekteyim. 21 Nisan tarihinde Kızılcahamam da yapılan toplantımız sonucunda Sayın Genel Başkan Özellikle MYK üyelerinin mutlak suretle aday adayı olmalarını emretmiştir. Bende bu emir ve yol açmadan cesaret alarak yola çıkmış bulunuyorum. 21 Nisan tarihinde yapılan toplantıdan hemen sonra Gümüşhane'ye dönerek seçim çalışmalarını başlattık. Bu çalışma programı ekseninde önce ilimizdeki yerel gazete ve sivil toplum örgütlerini ziyaret ve ardından da il ve ilçe teşkilatlarımızın yapmış olduğu programlar dahilinde köy ziyaretlerimiz başladı. İlk olarak Kelkit ilçe teşkilatının programı kapsamında perşembe günü Kelkit'in köylerinde, Cuma günü Şiran'ın köylerinde Cumartesi yine Kelkit ilçe teşkilatımızın programına katılarak köyleri gezmeye devam edeceğiz. Bundan sonraki süreçte de hangi teşkilatımızın programı varsa ona katılarak 24 Haziran'a kadar yatmadan, uyumadan, yorulmadan devam edeceğiz. Gidilmedik ev sıkılmadık el bırakmayacağız” diye konuştu.

Yorumlar (0)
31
açık
Namaz Vakti 14 Ağustos 2022
İmsak 03:48
Güneş 05:25
Öğle 12:32
İkindi 16:21
Akşam 19:29
Yatsı 20:59