banner333

banner309

Gümüşhane Belediyesi THM Korosu Çalışmalarına Başladı

Gümüşhane Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu çalışmalarına başladı

Kültür Sanat 09.12.2017, 14:27
Gümüşhane Belediyesi THM Korosu Çalışmalarına Başladı
banner400

Gümüşhane Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu çalışmalarına başladı

Gümüşhane Belediyesi sosyal belediyecilik faaliyetleri kapsamında Türk Halk Müziği Korosu kurma çalışmalarına devam ediyor.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde kurulan Türk halk müziği korosu çalışmalarını inceleyen Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, burada çalışmalar hakkında Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Baddal Bayar ve Kültür Bakanlığı Mahalli Sanatkar ve Müzisyen Nedim Saraç’tan bilgi aldı.

Başkan Çimen, koronun ilk olarak Gümüşhane’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı olan 15 Şubat 2018 tarihinde gösteri yapacağını kaydederek, “Belediye olarak vatandaşlarımızın sosyal ihtiyaçlarına karşılık verebilmek için çeşitli çalışmalar yürütüyoruz. Şehrimizde yaşayan insanların modern bir şehirde yaşamaları için yapmış olduğumuz çalışmalara ek olarak huzur ve mutlulukları için de sosyal etkinliklere önem veriyoruz. Daha önce açtığımız kurslara bir yenisini daha ekleyerek Türk Halk Müziği koromuzu kurduk. Koromuz çalışmalara başladı. Türk Halk Müziği korosunda eğitimleri Belediyemizde görevli Kültür Bakanlığı Mahalli Sanatkar ve Müzisyen Nedim Saraç ile yöresel sanatçımız Selçuk Çelik tarafından verilecek. Koromuz çeşitli zamanlarda gösterilerde bulunacak. Ancak ilk olarak 15 Şubat 2018 tarihinde sahne alacaklar. Şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 23 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:45
Öğle 12:29
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:52