10 Nisan 2018 Salı 13:00
Vali Memiş GTSO'yu Ziyaret Etti
banner305

Gümüşhane Valisi Okay Memiş  yargı gözetiminde  tamamlanan seçimlerin ardından yeniden Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı seçilen İsmail Akçay ve beraberinde görev yapacak ekibine  hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. 

Seçim sonuçlarının ilimize ve ülkemize hayırlı olması temennisinde bulunarak Başkan İsmail Akçay ve tüm GTSO yöneticilerini yürütülen güzel seçim süreci için tebrik eden Gümüşhane Valisi   Okay Memiş, seçim sürecini yakından ve keyif alarak takip ettiğini belirtti. Göreve geldiği günden itibaren  ilin menfaati olan her konuda istişareye önem verdiğini vurgulayan Vali Okay Memiş, ‘’ Ben göreve geldiğimden beri İsmail abinin tecrübesine, liyakatine bizzat şahidim. Birçok alanda fikir alışverişinde kendisinden istifade ettiğimi özellikle belirtmek isterim. Sayın İsmail Akçay’ın Gümüşhane için bir şans olduğunu düşünüyorum. Her gün hepimiz birçok değişik olayla birçok değişik konuyla karşı karşıya kalıyoruz. 

BİR YÖNETİCİNİN HER KONUYU BİLMESİ MÜMKÜN DEĞİL 

Her konuyu bir yöneticin bilmesi mümkün değil. Ancak ilin menfaatine olan her konuyu ben değerli başkanımızla istişare ediyorum. Yapmayı düşündüğümüz işlerde kanaatiniz nedir, nasıl hareket edelim, nasıl bir yöntem izleyelim diye hem sizlerle hem değerli başkanımızla istişare ediyorum. İsmail abi benim valilik görevimi Gümüşhane de yapmamı kolaylaştıran kişilerin başında geliyor. Artık gönül rahatlığıyla abi diyerek hitap edebiliyorum kendisine. Ayrıca bundan duyduğum memnuniyetimi özellikle ifade etmek isterim “ dedi. 

 ŞEHRİMİZİ DAHA YAŞANILIR BİR KENT HALİNE GETİRMEK İÇİN ÇABALIYORUZ 

Gümüşhane’yi daha müreffeh daha yaşanabilir bir kent haline getirmenin en büyük hedefleri olduğunu belirten Vali Okay Memiş,” Kamunun gücüyle sizlerin gücüyle hep birlikte çalışarak Gümüşhane’de yaşayan insanlar başka şehirde yaşayan insanlara imrenmesin istiyoruz. Çocuklarımız, gençlerimiz kompleksli yetişmesin başka şehirlere imrenmesin istiyoruz. En büyük hedefimiz bu. Sayın milletvekillerimizle, sivil toplum örgütleriyle, sizler gibi anayasal tüzel kişiliklerle istişare ederek eksiğimiz neyse oraya odaklanıyoruz. Eksiklerimizi tespit edip başka illerde olup da Gümüşhane de olmayan ne varsa oraya odaklanıyoruz. Hep birlikte öncülük ediyoruz. Çoğu eksikliğin il merkezinde olması hasebiyle asıl görev belediye idaresine düşüyor ama belediye idaresini yalnız bırakmıyoruz. Belediye idaresinin işlerine öncülük etmeye çalışıyoruz. Atanmış – seçilmiş birlik ve beraberlik içerisinde odaklanıyoruz, bir şeyler yapıyoruz bunları sizde görüyorsunuz. Nefsimizi ayaklarımızın altına aldık. Motivasyonumuz hep güzelliklerle dolu olduğu için güzel şeyler yapmaya uğraşıyoruz. Sema Doğan Parkı açıldı. Belediyemiz yaptı bizler yardımcı olduk ve büyük bir keyif aldık. Bu yapılan kamu yatırımlarının hepsi ticaret erbabımıza sanayicimize geri dönüşü olacak olan hizmetler. Bu kenti büyütmek hedefindeyiz “ diye konuştu. 

Yeni Alışveriş ve Yaşam Merkezi yapımına başlandığını ifade eden Vali Okay Memiş,” Bu yapıyla beraber yerli ve yabancı dünya markaları buraya geldiğinde öğrenci sayımız 20 binden 30 bine çıkacak. Daha tercih edilebilir bir il olacağız. Bu artı 10 bin öğrenci şehrimizdeki esnafımızın üreticimizin yararına olacak. Özellikle Alışveriş ve Yaşam Merkezi diyorum. Çünkü sadece alışveriş merkezi olarak hizmet sunmayacak. Bu yaşam merkeziyle beraber ilimizde görev yapan 5 bin kamu personeli sayısı 10 bine çıkacak. Buraya atanan memurlarımız bir an önce gitmek için uğraşmayacaklar. Diyecekler ki ben burada çocuklarıma kolejde eğitim aldırabilirim, çocuklarım üniversitede öğrenim görebilir. Eğitim düzeyimiz zaten yüksek. Türkiye’nin en güvenli illerinin başında geliyoruz. Bunlar bizim en büyük avantajlarımız. Böylece tercih edilebilir, yaşanabilir Gümüşhane olacağız. Bu sosyal donatıları ve yaşam alanlarını arttırmak kaydıyla. Şehri geliştirerek, dönüştürerek, değer katarak “ dedi. 

HEDEFİMİZ BU YIL TURİZMDEN DAHA ÇOK PAY ALMAK 

Turizmden bu sene daha çok pay almayı hedeflediklerini belirten Vali Okay Memiş,” 5 yıldızlı otelimizle, tarihi Süleymaniye Mahallesine yapacağımız butik otelle, yine Süleymaniye’ye kazandıracağımız kayak tesisimizle il merkezine yönelik turizm hamlelerimiz var. Gümüşhane’de bir takım büyük yatırımlar daha çok kamu kaynakları kullanılarak yapılıyor. Ya belediyemiz yapıyor ya da valiliğimiz yapıyor. Süleymaniye’de devletimiz çok büyük yatırım yaptı ama orda henüz turizme yönelik kazanım olmadığı için vatandaşımız orada herhangi bir tesis açmadı veya açamadı. Süleymaniye’ye yapacağımız butik otelle oraya yapılacak yatırımlara biz öncülük edelim istedik” diye konuştu. 

ÖZEL SEKTÖRÜMÜZ HİZMET KALİTESİNİ  DAHA ÜST SEVİYELERE TAŞIMALI 

Özel sektörün hizmetlerinde bazı eksiklikler gördüğünü ifade eden Vali Okay Memiş,” Eğer gücümüz, sermayemiz yeterli değilse sermaye transferi yapmalıyız. Bana göre dışarıdan gelecek yatırımlara Gümüşhane’yi kapatmamalıyız. Bizim turizmimizi geliştirip on binlerce turisti il merkezine getirebilmemiz için güzel mekanlara ihtiyacımız var. Şehrimizde hizmet veren çok güzel işletmelerimiz, tesislerimiz var. Bunları daha iyi hizmet verecek boyuta getirerek vatandaşlarımızın ve ilimize gelen misafirlerimizin memnuniyetini arttırmalıyız. Biz istiyoruz ki burada yaşayan insanlarımız daha yüksek standartlarda hizmet alsın. Gümüşhane’yi turistik ve butik bir şehir haline getirmek için biz kamu olarak ne kadar çaba sarf ediyorsak özel sektörümüzde bu yönde çalışmalar yapmalıdır “ dedi. 

BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE DOĞRUYU BULABİLİRİZ 

Zigana’da doğal dokuyu koruyarak sokak sağlıklaştırma çalışmalarının yakın zamanda başlayacağını belirten Vali Okay Memiş,” Zigana ve Limni Gölü’nde geçtiğimiz yıl 100 bin kişiyi ağırladık. Sokak sağlıklaştırma çalışmalarının ardından 100 bin kişinin daha ziyaretini hedefliyoruz. Bu sene sadece 100 bin kişinin Torul kalesine geleceğini düşünüyoruz. En az 100 bin kişide Tomara Şelalesi’ne gelecek. Eskiden yaklaşık 15 bin kişi ziyaret ediyordu. Bu 300 bin ziyaretçiyi Gümüşhane’ye getiremiyorduk. Ama artık Gümüşhane olarak hazırız. Bunlar esnafımıza, ticaret erbaplarımıza, sanayicimize geri dönüşü olacak hedefler. Çünkü Gümüşhane için tarım, madencilik ve turizm çok önemli sektörlerimiz. Ufak tefek eksikliklerimiz olabilir ama birlik ve beraberlik içerisinde doğruyu bularak bu kenti geliştirmemiz mümkün. Hepinize teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı. 

BU TÜR ZİYARETLER BİZLERİ DAHA ÇOK MOTİVE  DİYOR 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek sözlerine başlayan GTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akçay; yapılan bu tür ziyaretlerin kendilerini daha çok motive ettiğini söyledi. Yürütülen seçim süreci hakkında ilgi veren Başkan Akçay; ‘’1 nisan itibariyle önce meslek komitelerimizin seçimlerini yaptık ardından seçim kurulumuzun vermiş olduğu tarih olan 5 nisan da yönetim kurulu, yönetim kurulu başkanı, disiplin kurulu başkanı ve istişare kurullarımızın seçimini gerçekleştirdik. Cuma günü itibariyle askı süresi bitti ve yasal olarak bugün resmen göreve başlamış olduk. Bu dönem her zaman olduğu gibi başta siz değerli valimizin, milletvekillerimizin, belediye başkanımızın destekleriyle yine ilimize sizlerin yanında bize düşen görevleri, çalışma alanımız içerisindeki işleri yapmaya gayret edeceğiz. Bu görevi bize 6. defa tevdi eden Gümüşhane iş dünyasına da teşekkür ederim. 

BU MAKAMLAR ALMA DEĞİL VERME MAKAMLARIDIR 

Bulundukları makamların alma makamları değil verme makamları olduğunu belirten İsmail Akçay,” Bu makamlarda yapılanlar gönüllülük esasına dayalı olarak yapılan çalışmalardır. Bütün arkadaşlarımızda bunun bilincinde olarak fedakarlıklarla, özverilerle, bugüne kadar yaptığımız işleri daha da arttırarak yapmayı hedefliyoruz. Gümüşhane iş dünyası olarak her toplantıda her ortamda bizleri onure ettiğiniz için, cesaretlendirdiğiniz ve ufkumuzu açtığınız için, enerjinizden sinerji yaratarak Gümüşhane’ye katma değer sunmak adına göstermiş olduğunuz gayretleriniz için ve iş dünyamızın temsilcisi olan odamızı ziyaret etmiş olmanızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu kurumun  gerçek sahipleri olan ve 1 Nisan Pazar günü  olmasına  rağmen  zaman ayırıp  odamıza gelerek oy kullanan  veya mazeretlerini bildirerek gelemeyen üyelerimize  ve  basınımıza da bizlere verdiği destek için bir kez daha teşekkür ediyorum.  ” şeklinde konuştu. 

Anahtar Kelimeler:
ZiyaretGTSOOkay Memiş
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner333

banner309

 
Haber 29 Gazetesi
Herkese Açık grup · 10.000 üye
Gruba Katıl
Haber29.NET Facebook Grubumuza Katılın