banner333

banner309

Ramada EMITT’ten heybesi doldu geldi

Gümüşhane’nin ilk ve tek 5 yıldızlı oteli olan Ramada Gümüşhane, dünyanın en büyük beş turizm fuarı arasında yer alan 22. Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarına (EMITT) katıldı.

Gümüşhane 04.02.2018, 11:00
Ramada EMITT’ten heybesi doldu geldi
banner400

Gümüşhane’nin ilk ve tek 5 yıldızlı oteli olan Ramada Gümüşhane, dünyanın en büyük beş turizm fuarı arasında yer alan 22. Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarına (EMITT) katıldı.

İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezinde 25-28 Ocak tarihleri arasında düzenlenen fuarı değerlendiren Ramada Gümüşhane Genel Müdürü Veysel Sezen, yaklaşık 15 yıldır düzenli olarak fuara katıldığını, geçmiş yıllarda turizmde yaşanan sıkıntılar nedeniyle bu tür fuarların daha da önemli hale geldiğini söyledi.

“Geçmiş yıllarla kıyaslandığında EMITT 2018 fuarı ciddi bir pazar oluşturdu”

Bu yıl fuarın oteller açısından ciddi bir pazarlama ortamı oluşturduğunu kaydeden Sezen, “Birebir satış yapan seyahat acentalarından ziyade online satış üzerine yoğunlaşan acenteler daha ağırlıktaydı. Artık iş online doğru kaydı. Onlar ciddi bir Pazar oluşturdular. Geçmiş yıllarla kıyaslandığında EMITT 2018 fuarı ciddi bir pazar oluşturdu” dedi.

Ramada Gümüşhane olarak 4 gün boyunca fuarda olduklarını dile getiren Sezen, “DOKA’nın sağladığı platformda Gümüşhane’ye ayrılmış bölümde karşıladık misafirlerimizi. Bu sürede satış-pazarlama departmanımızla seyahat acentelerinin stantlarını ziyaret etti. Artık Gümüşhane’de Ramada markalı otelin açıldığını kendilerine ilettik. Aldığımız tepkiler çok olumluydu. Gümüşhane’den bugüne kadar transit geçişler olmuş. Konaklama yapılmamış. Böyle markalı bir otelin bu ile açılması bundan sonra turizm güzergahında Gümüşhane’nin de olacağı ve yer verileceği ifade edildi. Bu Gümüşhane için bir kazanç” diye konuştu.

“Bizim açımızdan başarılı bir fuardı”

Önümüzdeki günlerde bölge için potansiyel oluşturan İran gibi Arap yarımadalarındaki ülkelerdeki turizm fuarlarına da katılmayı düşündüklerini ifade eden Sezen, Arap turistleri Gümüşhane sokaklarında görecek miyiz sorusuna da “Diğer yabancı ülkelerin stantlarını da dolaştım. Araplardan ziyade Yunanistan standında bu bölgeye ilgi olduğunu gördüm. Yaz aylarında sahil bandındaki otellerde fiyatlar çok abartılı olduğu için Gümüşhane ciddi bir alternatif oluşturacak buralara. Acenteler bundan dolayı çok memnunlar. Sahilden sıkılan, farklı turizm aktiviteleri isteyen Arap turistlerin Gümüşhane’ye geleceği öngörülüyor” sözleriyle cevap verdi.

Kaynak: www.gumushane.gen.tr
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 21 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:45
Öğle 12:29
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:52