banner333

banner309

Özel Eller Sanat Şenliği yapıldı

Gümüşhane’de 10-16 Mayıs Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında özel çocukların el emeği ürünleri sergilendiği ‘Özel Eller Sanat Şenliği’ açılışı yapıldı.

Gümüşhane 13.05.2022, 09:12
Özel Eller Sanat Şenliği yapıldı
banner400

Gümüşhane Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü öncülüğünde düzenlenen etkinlik Sema Doğan Yaşam Alanı’nda gerçekleştirildi.

Açılış programına Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek eşi Sibel Taşbilek ile katıldı. Özel çocukların, eğitmenlerinin de yardımıyla yaptıkları el emeği, yastıklar, gıda ürünleri, halılar, kapı süsleri, duvar süsleri ve resimler, katılımcıların beğenisine sunuldu. 

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, açılışın ardından özel çocuklar tarafından yapılan ürünlerin stantlarını gezerek, çocuklarla konuştu ve tebrik etti. 

“Çocuklarımızla birlikte çok güzelliklere vesile olacağız”

Etkinlikte konuşan Vali Taşbilek, “Bugün burada güzel çocuklarımızla beraber, sevgili evlatlarımızla beraber onların emeklerinin yer aldığı, güzelliklerinin sergilendiği bir sergiyi hep beraber açıyoruz inşallah. Bu vesile ile, bu çocuklarımıza çok büyük emek sarf eden başta ailelerimize, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne, çok değerli hocalarımıza en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum. Çocuklarımızla birlikte inşallah çok güzelliklere vesile olacağız” dedi.

“Fırsat verildiğinde yapabileceklerinin inancında ve farkında olmalıyız”

İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetçi de “Hiç şüphesiz ki bireysel farklılıkları hatırlamak, sıkıntılarını konuşmak, dikkatleri bugüne çekerek bilinç oluşturma gayesiyle bugün burada toplanmış bulunmaktayız. Onların başarılarını her zaman takdir edip fırsat verildiğinde yapabileceklerinin inancında ve farkında olmalıyız. Bugün burada düzenlenen etkinliklerin ve yapılan çalışmalarla birlikte oluşan hassasiyetlerin, farkındalığın artırılması, hayatlarını kolaylaştıracak nice adımlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: www.gumushane.gen.tr
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 24 Haziran 2024
İmsak 02:48
Güneş 04:46
Öğle 12:30
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:53