banner333

banner309

İstiklal ve Akif'i Anlattılar

Gümüşhane'de İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u anma gün nedeniyle Gümüşhane Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortak düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Gümüşhane 16.03.2021, 21:34
İstiklal ve Akif'i Anlattılar
banner400

Gümüşhane'de İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u anma gün nedeniyle  Gümüşhane Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortak düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma günü etkinlikleri kapsamında Belediye ve Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında düzenlenen ilkokullar arası şiir, ortaokullar arası şiir, lise öğrencileri arası şiir ve kompozisyon yarışması düzenlendi.

Yarışma sonucunda dereceye giren öğrencilere ödülleri Belediye Başkanı Ercan çimen ve İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan'ın katıldığı etkinlikle verildi.

Yarışmada ilkokullar arası şiir yarışmasında Aysın Rafet Ataç İlkokulu öğrencisi Alime Vera Çelik birinci, Yusuf Çiftçioğlu İlkokulu öğrencisi Yiğit Kaan Tekçam ikinci, Aysın Rafet Ataç İlkokulu öğrencisi Nazlıcan İpek Bostan üçüncü, ortaokullar arası şiir yarışmasında Atatürk Ortaokulu öğrencileri Elif Rana Tayfur birinci, Hazan Erva Yılmaz ikinci, Hümeyra Aslan üçüncü olurken, liseler arası şiir yarışmasında Gümüşhane Lisesi öğrencisi Esranur Ülker birinci, liseler arası kompozisyon yarışmasında Mareşal Çakmak Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Merve Nur Şanlı birinci, Fatih Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Hasan Can Altuntaş ikinci ve Mareşal Çakmak Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Zehra İlhan üçüncü oldu.

Öğrencilere ödüllerini veren Başkan Çimen, hepsi birbirinden yetenekli, geleceği parlak kardeşlerini tebrik etti.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 24 Temmuz 2024
İmsak 03:18
Güneş 05:05
Öğle 12:34
İkindi 16:29
Akşam 19:52
Yatsı 21:31