banner333

banner309

Halk Eğitimi Merkezinde Maske Üretimi Başladı

Gümüşhane Halk Eğitimi Merkezinde dokuz gönüllü bayan öğretmen ve usta öğretici, korona virüs salgınına karşı tedbir amaçlı olarak maske üretmeye başladı.

Gümüşhane 01.04.2020, 10:18
Halk Eğitimi Merkezinde Maske Üretimi Başladı
banner400

Maskeler, Gümüşhane Sağlık Müdürlüğü uzmanlarının istediği modern vasıflarda olacaktır. Gümüşhane Devlet Hastanesinde ve diğer sağlık birimlerde görev yapan sağlık çalışanlarının maske ihtiyacını karşılamak üzere başlatılan üretim neticesinde, üretilen maskeler Devlet Hastanesi yetkililerine ücretsiz olarak teslim edilecektir. Burada dezenfektasyonu yapılacak olan maskeler, dezenfektasyonu yapılmış şekliyle kullanıma sunulacak.
Maske üretim çalışmaları, günde 300, toplamda 5000 adet üretim hedefiyle sürdürülmektedir. Talep doğrultusunda üretim kapasitesi arttırılabilecektir.


İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Seydi Doğan, Gümüşhane Halk Eğitimi Merkezi Giyim ve Dikiş Atölyesinde maske üretimi yapan gönüllü öğretmen ve usta öğreticilerle ziyaret etti.

 İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Seydi Doğan;  “Yapılan bu çalışmadan çok memnun kaldıklarını, zor şartlar altında gece gündüz çalışan ülkemiz sağlık mensuplarına sunulacak olan bu maskelerin çok anlamlı olduğunu belirterek Halk Eğitimi Merkezi yöneticilerine, üretimde bizzat çalışan öğretmen ile usta öğreticilere teşekkür ediyorum” dedi.
 

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 13 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:44
Öğle 12:27
İkindi 16:26
Akşam 20:00
Yatsı 21:49