banner333

banner309

Gümüşhaneli Miniklerden Tarih Kutumdan Çıkan Yıldızlar Projesi

Nesrin Halit Zarbun Anaokulu 4 Yaş C ve 5 yaş C sınıfının ortaklaşa yürüttüğü Tarih Kutumdan Çıkan Yıldızlar Proje Programı ve sergisi düzenlendi.

Gümüşhane 01.06.2018, 11:00 12.06.2018, 09:06
Gümüşhaneli Miniklerden Tarih Kutumdan Çıkan Yıldızlar Projesi
banner400

Gümüşhane Dumlupınar İlkokulu Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Seyit Tok ve İlhan Yıldız, okul müdürleri ve yardımcıları, veliler ve öğrenciler katıldı.

Programda proje hakkında bilgi veren Sinem Ertan projeyi planlarken öncelikle geleceğimiz olan çocukların öğrenmeye en açık olduğu okul öncesi dönemde, kendi tarihimizde yaşamış ve iz bırakmış başarılı kişileri çeşitli etkinliklerle tanımalarını ve kendi kültür ve tarihlerine olan farkındalıklarını artırmayı amaçladıklarını belirtti.

Okul öncesi öğretmeni Hülya Özdemir ve Sinem Ertan tarafından hazırlanan ve kasım ayından itibaren iki sınıfla uygulamaya başlanan proje kapsamında sanat, spor, bilim, tarih dallarından belirlenen önemli kişilerden Mustafa Kemal Atatürk, Aşık Veysel, Naim Süleymanoğlu, Osman Hamdi Bey, Kemal Sunal, Barış Manço Mimar Sinan ve Sabiha Gökçen ile ilgili okul öncesi eğitim etkinliklerinin uygulandığını, bunun yanı sıra geziler yapıldığını ve okula davet edilen konuklarla sürecin zenginleştirildiğini söyledi.

Projenin tanıtılmasının ardından fotoğraf gösterimi ile devam eden programda çocukların hazırladıkları gösteriler, sunumlar ve gitar eşliğinde koro gösterisi yer aldı.

Programda İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, programda emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

Program proje uygulaması boyunca uygulanan etkinliklerden ve etkinlik fotoğraflarından oluşan serginin gezilip incelenmesi ile son buldu.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 28 Mayıs 2024
İmsak 02:57
Güneş 04:49
Öğle 12:24
İkindi 16:21
Akşam 19:50
Yatsı 21:33