banner333

banner309

Gümüşhane’de 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı İlk Yarı Dönemi Sona Erdi

Gümüşhane’de 2013-2014 eğitim öğretim yılı ilk yarı dönemi 24 Ocak 2014 Cuma günü 21 bin 751 öğrencinin karne alması ile sona erdi.

Gümüşhane 24.01.2014, 12:03 24.01.2014, 12:05
Gümüşhane’de 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı İlk Yarı Dönemi Sona Erdi
banner400

           KARNE DÖNEMİ

         Gümüşhane’de 2013-2014 eğitim öğretim yılı ilk yarı dönemi 24 Ocak 2014 Cuma günü 21 bin 751 öğrencinin karne alması ile sona erdi.

Vali Dr. Yusuf Mayda, 2013-2014 eğitim-öğretim yılının ilk yarısının sona ermesi dolayısıyla öğrencilere karne verdi.

 “ERDEMLİ İNSAN HAYALİMİZDİR”

Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş ile Işıl Sema Doğan İlkokulu’nda düzenlenen karne törenine katılan Vali Mayda, öğrencilerle buluştu.

Karne dağıtım töreni öncesinde öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelen Vali Dr Yusuf Mayda; “Öğretmenliğin kutsiyeti hepimizin malumudur. Çünkü öğretmenin hammaddesi insandır. Ve öğretmen sadece eğitim öğretim faaliyeti içinde yer almaz. Tabiri caizse adeta hamura şekil vererek geleceğimizi emanet edeceğimiz insanları yetiştiren ve geleceğimizin haritasını çizen, anne ve babadan sonra yavrularımıza rol model olan eli öpülesi varlıklar öğretmenlerimizdir. Bu ara karnede yer alan notlar öğrencilerimizin emeği ve alınteri olması yanında velilerimizin de aynı zamanda ortak ürünleridir. Öğrencilerimizin akademik başarısı bizleri gururlandırırken bizler için asıl muteber olan öğrencilerimizin ahlak, erdem, sevgi ve saygı gibi güzel hasletlerle de donanmış olmalarıdır. Hayal ettiğimiz mutlu ve müreffeh Türkiye’nin mimarları bu yavrularımız olacaktır. Bu bağlamda eğitimde sacayağı olan aile, öğrenci ve okul üçleminin önemi malumumuzdur. Bu ara dönemde yavrularımızın dinlenerek ve eğlenerek ve bol bol kitap okuyarak geçirmelerini tavsiye ediyor tüm öğrencilerimize üstün başarılar diliyorum” dedi.

“KARNE HASAT CETVELİDİR”

 İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş; Gümüşhane genelinde temel eğitimde 14,911 ve ortaöğretimde 6849 olmak üzere toplamda 21,760 öğrencinin 16 gün sürecek olan ara tatiline girdiğini belirterek, "İlimiz genelinde okul öncesi, ilkokul ve ortaokullarda toplam 14 bin 911, meslek ve genel liselerde 6 bin 849 olmak üzere 21 bin 760 öğrencimiz tatile girecektir" dedi.

“Bugün bir yarı dönem boyunca elde ettiğiniz başarıları sadece sizlerin çabası ile değil, öğretmenleriniz ve velileriniz ile elde edilmiş bir başarı olarak görüyorum. Aldığınız karnelerdeki notlar ne olursa olsun biz sizleri seviyoruz. Yine umut ediyoruz ki yaptığınız noksanlıkların farkına varacağınızı ve ikinci dönemde bu hataları telafi edeceğinizi biliyoruz. Aldığınız karne sizin için bir başarı ya da başarısızlık tablosu değildir. Bu ara tatili en iyi şekilde geçirin. Dinlenin, eğlenin ve bol bol kitap okuyun. İstediğiniz hayallere ulaşmak için inanmanız ve inandığınız için gayret göstermeniz yeterli olacaktır. Okuyan, okuduğunu anlayan ve analiz yapanlar başarıya ulaşmaktadır. Sizler bizlerin, anne babalarınızın ve toplumun yüz akı ve geleceğimizin yöneticileri olacaksınız.” dedi.

 Öğretmen ve öğrenci velilerine de seslenen Aktaş; “Bir yarı dönem boyunca öğrencilerimiz için yaptığınız üstün gayretleri ve fedakarane çalışmaları görüyoruz. Öğrencilerimiz kadar sizler de dinlenmeyi hak ediyorsunuz. Öğretmenlik mesleği beden işi olması yanında sevda işidir. Çoğu zaman zor şartlar altında ve üstün gayretler ile önemli başarılara imza atıyorsunuz. Bu nedenle hepinizi emeklerinizden dolayı kutluyorum.

          Değerli anne ve babalar. Öğrencilerinizin karnede ki notları bir nevi sizin de notlarınızdır. Yavrunuzu okula ve öğretmene teslim etmekle göreviniz tamamlanmadı. Bilhassa asıl sorumluluğunuz bundan sonra başlamaktadır. Şimdi yapılacak iş yavrularınızın karneleri ne olursa olsun onlara sımsıkı sarılmanızdır. Unutmayın ki öğrencilerin karnelerindeki kırık notların olmasında siz velilerimizin de katkısı bulunmaktadır. Onlara şefkat ile yaklaşalım ve morallerini en üst seviyede tutmaya gayret gösterelim” dedi.

 Yapılan konuşmaların ardından öğrencilere karne ve diğer belgeleri takdim edildi. 

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 23 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:45
Öğle 12:29
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:52