banner333

banner309

Gümüşhane Valisi Yılbaşında Açılması Planlanan İŞGEM’de İncelemelerde Bulundu

Sayın Valimiz Yılbaşında Açılması Planlanan İŞGEM’de İncelemelerde Bulundu

Gümüşhane 29.11.2017, 14:25 29.11.2017, 14:56
Gümüşhane Valisi Yılbaşında Açılması Planlanan İŞGEM’de İncelemelerde Bulundu
banner400

Gümüşhane Valimiz Sayın Okay Memiş, yapımı son aşamaya gelen Geleneksel ve Organik Ürünler İş Geliştirme Merkezi’nin (İŞGEM) Türkiye’nin en iyi işleyen İŞGEM’lerinden birisi olacağını söyledi.
Sayın Valimiz, Harmancık köyünde inşaat çalışmaları son aşamaya gelen ve yılbaşında açılması planlanan İŞGEM’de incelemelerde bulundu.


Beraberinde Belediye Başkanı Ercan Çimen, İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Onur Adıyaman, yüklenici uluslararası firmanın uzmanı ve takım lideri Maximillian Foedinger, İŞGEM Müdürü Gürbüz Odabaşı ve diğer yetkililerle alanda incelemelerde bulunan Sayın Valimiz, gazetecilere yaptığı açıklamada İŞGEM binasının yılbaşına kadar komple bitmesini hedeflediklerini, kalan ufak tefek eksikleri bu zamana kadar tamamlayacaklarını söyledi.


Gümüşhane İŞGEM’in Türkiye’nin en iyi işleyen İŞGEM’lerinden birisi olacağını kaydeden Sayın Valimiz, “Amacımız ve hayalimiz o. Paydaşlarımızla beraber Genel Müdür arkadaşımızı belirledik. Şirket kurulur kurulmaz göreve başlatacağız. Gürbüz Odabaşı bizim hemşerimiz aynı zamanda Erzincan İŞGEM’in genel müdürüydü. Bu konuda çok tecrübeli bir arkadaşımız. İnşallah o tecrübesini burada kendisi de ortaya koyacak” dedi.


Hem pestil-köme hem de diğer organik ürünlerin inovatif bir şekilde yeni ve farklı çeşitlerle Türkiye piyasasına sunmayı hedeflediklerini belirten Sayın Valimiz Okay Memiş, “Bir fikrim var diyen insanları burada konuşlandıracağız. Hem ambalajlamada hem de diğer alanlarda ihtiyaç olan eksiklerimizi bu İŞGEM projesiyle tamamlayacağız” diye konuştu.


İstişareye vurgu yaparak “Gümüşhane’yi nasıl birlikte yönetiyorsak burayı da birlikte yöneteceğiz” ifadelerini kullanan Sayın Valimiz, “Önce hayal edeceksiniz. Hayalleriniz olmazsa olmaz. Burası Türkiye’nin en iyi işleyen İŞGEM’lerinden birisi olacak. Biz dünya örneklerini görmek üzere Avusturya’ya gittik. Orada da gördük. Türkiye’deki İŞGEM, teknoparkları bilen birisi olarak geleceğe ümitle bakıyorum. Bir fikrim var diyeni buraya alacağız. Üretime dönebilecek olan girişimcilerimizi burada konuşlandıracağız” dedi.


İŞGEM projesini Gümüşhane’ye kazandıran eski Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı, şimdiki Başbakan Yardımcısı Sayın Fikri Işık ve mevcut Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Faruk Özlü’ye teşekkür eden Sayın Valimiz, “DOKA’ya, Gümüşhane Belediyesine, GTSO Başkanımıza, Kelkit ve Torul Belediye Başkanı ve diğer paydaşlarımıza, İl Genel Meclisi’ne teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 15 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:26
Akşam 20:01
Yatsı 21:50