banner333

banner309

Eticaret

Gümüşhane İl Sağlık Müdürü: "Hastalar telefonla oy verebilecek".

Gümüşhane İl Sağlık Müdürü: "Hastalar telefonla oy verebilecek".

Gümüşhane 13.04.2017, 17:35
Gümüşhane İl Sağlık Müdürü: "Hastalar telefonla oy verebilecek".

Gümüşhane İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Ağar, 16 Nisan tarihinde yapılacak olan halkoylamasında oy vermek isteyen hastaların 444 38 33 (EVDE) telefonunu kullanarak talepte bulunmalarını istedi.

Beraberinde Halk Sağlığı Müdürü Dr. Engin Pehlivan ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yrd.Doç.Dr. Özgür Çelebi ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Ağar, vatandaşların en temel haklarından biri olan oy kullanmalarının sağlanması ve halkın iradesinin en üst seviyede gerçekleşmesinin önem arz ettiğine dikkat çekerek, “Bu sebeple, Sağlık Bakanlığı olarak gerek evinde sağlık hizmeti alan gerekse hastanede yatan, sağlık yardımı olmaksızın oy vermeye gidemeyecek vatandaşlarımıza destek olmayı görev addediyoruz” dedi.

İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Halk Sağlığı Müdürlüğü ile gerekli koordinasyonu sağladıklarını dile getiren Ağar, “Seçim günü oy kullanma saatleri arasında Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezimiz açık bulundurulacak ve hizmet almak isteyen vatandaşlarımız taleplerini evde sağlık hizmetleri çağrı merkezinin 444 38 33 numaralı telefonuna iletebileceklerdir. Hizmet almak için talepte bulunmuş olan ve evde sağlık hizmeti ekibi desteği olmadan oy kullanmaya gidemeyecekleri belirlenen uygun hastalar ambulans veya hizmet araçlarımızla oy kullanacakları merkezlere taşınıp oy kullanma işlemleri bittikten sonra tekrar alındıkları yere geri götürüleceklerdir. Söz konusu hastalarımızın taşıma işlemleri tarafımızca Gümüşhane Merkez ve tüm ilçelerimizde gerçekleştirilecektir” diye konuştu.

Kaynak: www.gumushane.gen.tr
Yorumlar (0)
20
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 18 Ağustos 2022
İmsak 03:54
Güneş 05:28
Öğle 12:31
İkindi 16:18
Akşam 19:24
Yatsı 20:52