banner333

banner309

Demiryolu Gümüşhane'den Geçecek

Gümüşhane Valisi Dr. Yusuf Mayda, demiryolu konusunda polemiğe girmediklerini, önemli olanın demiryolunun Gümüşhane'den geçmesi olduğunu söyledi.

Gümüşhane 10.04.2013, 09:35
Demiryolu Gümüşhane'den Geçecek
banner400
 Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Ulaştırma Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Fazıl Çelik'in demiryolunun 3 güzergahının daGümüşhane'den geçecek olduğu yönündeki açıklamasının ardından gazetecilerin bu yöndeki sorularını cevaplandıran Vali Mayda, demiryolununGümüşhane'den geçecek olmasını çok önemsediklerini söyledi.


Demiryolunun 
Gümüşhane'den geçeceğini, o yönde hiçbir tereddüt ve endişelerinin olmadığını dile getiren Vali Mayda, "İnşallah güzergah itibarıyla Erzincan'dan itibaren Gümüşhane'den geçecek. Gümüşhane'den sonraki istikamet Giresun olabilir, Trabzon olabilir. Biz o konuda polemiğe girmiyoruz. Önemli olan demiryolunun ilimizden geçmesidir. Zaten ipek yolu güzergahında geleneksel olarak bu Gümüşhane'nin hakkıdır diye düşünüyoruz. Türkiye'de üretilen altının 6'da biri ilimizden çıkıyor. Osmanlı Döneminde de hazinenin 6'da biri Gümüşhane'de basılmıştı. Demiryolunun Gümüşhane'nin doğal hakkı olduğunu düşünüyoruz. Hükümetimize, Başbakanımıza, Ulaştırma Bakanımıza teşekkür ediyoruz. İnşallah uzun bir zaman geçmeden devreye girer. Bizde, ülkemizde bundan istifade eder." dedi.

Kaynak: Haber29.NET
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 19 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:45
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:02
Yatsı 21:52