banner333

banner309

Çoruh EDAŞ'ta Gündem Yatırım

Elektrik dağıtım hizmeti sunan işletmelere büyük görevin düştüğü enerji sektöründe kesintisiz, kaliteli enerji arzı ve yüksek kalitede dağıtım hizmeti vermeyi amaçlayan Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ), 2020 yılı yatırım programlarına ara vermiyor.

Gümüşhane 12.08.2020, 17:25
Çoruh EDAŞ'ta Gündem Yatırım
banner400

Elektrik dağıtım hizmeti sunan işletmelere büyük görevin düştüğü enerji sektöründe kesintisiz, kaliteli enerji arzı ve yüksek kalitede dağıtım hizmeti vermeyi amaçlayan Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ), 2020 yılı yatırım programlarına ara vermiyor. Gümüşhane İli Kürtün ilçesi genelinde elektrik arzını ilgilendiren Doğankent trafo merkezi bağlantılarının saha çalışmaları tamamlanarak bir yatırım daha sonuca ulaştı…

Gümüşhane ili Kürtün ilçesi hali hazırda alternatif olarak Doğankent trafo merkezi üzerinden enerji alabilmekteyken branşman noktasındaki enerji direği üzerinde bulunan Giresun ili ana besleme hatları ile ortak kullanılmaktaydı. Ortak noktada birden fazla besleme hattının olması, Giresun ili için yapılacak her çalışma da Kürtün ilçesinin de enerjisinin kesilmesi anlamına gelmekteyken yapılan çalışmalarla Doğankent trafo merkezi çıkışında ki ortak kullanım halinde bulunan Kürtün fideri yeni bir hat başı direği dikilerek Giresun ili ana besleme hatlarından tamamen ayrıldı.

Çalışmaya ek olarak Kürtün İlçe Merkezi’nde bulunan ana dağıtım merkezi yanında aynı hat üzerindeki iki adet enerji direğinin de yenilenmesiyle ana fider hattının iki ana besleme noktasındaki yenileme ve iyileştirme çalışmaları tamamlanarak enerji kesintilerinin sıfıra indirilmesi, elektrik enerjisinin kesintiye uğramadan sağlıklı bir şekilde Kürtün ilçesinin hizmetine sunulması sağlandı.

Yatırım çalışmaları esnasında desteğini ve sabrını esirgemeyen tüm yerel yönetimler ile tüm elektrik tüketicilerine teşekkür eden Çoruh EDAŞ Gümüşhane İl Müdürlüğü, kesintisiz ve daha kaliteli elektrik dağıtım hizmeti sunabilmek adına yatırım faaliyetleri ile gündemde kalacağını ifade etti. 

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 13 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:44
Öğle 12:27
İkindi 16:26
Akşam 20:00
Yatsı 21:49