banner333

banner309

Bilim Şampiyonlarından Müdür Sünnetci’ye Ziyaret

TÜBİTAK 16. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında bölge birinciliği elde eden iki projenin bilim şampiyonları İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci’yi makamında ziyaret etti.

Gümüşhane 20.04.2022, 08:00
Bilim Şampiyonlarından Müdür Sünnetci’ye Ziyaret
banner400

TÜBİTAK Erzurum Bölge değerlendirmeleri sonucunda Kelkit Kaymakam Nuri Okutan Ortaokulu öğrencisi Aysel Melda Köksal BİLSEM Müdür Yardımcısı Filiz Köksal danışmanlığında STEAM kategorisinde Tarih alanında hazırladığı "Tarihim Oyunumda Saklı" isimli projesiyle, Köse 60. Yıl Ortaokulu öğrencileri Yusuf Can ve İremnur Aygün öğretmenleri Muhammet Meşe danışmanlığında Kültürel Miras kategorisinde Tarih alanında hazırladıkları "Geleceğe Miras: Yerel Çocuk Oyunları" isimli projesiyle TÜBİTAK 16. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Tarih alanında bölge birincisi olmuştu.

Başarılarından dolayı öğrencileri kutlayan İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, kentin eğitim ve öğretimdeki başarısını çok daha ileri seviyeye taşımak için çaba sarf ettikleri bir süreçte elde edilen bu başarının kendisini ayrıca mutlu ettiğini ve gururlandığını belirterek, “Yarışmada bizi onurlandıran okullarımızı, okul müdürlerimizi, danışman öğretmenlerimizi ve derece yapan tüm öğrencilerimizi can-ı gönülden tebrik eder, başarılarının devamını diler ve ileride nice anlamlı projelere imza atmalarını temenni ederim” dedi.

Ziyaret İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci’nin öğrenci ve danışman öğretmenlere hediye takdim etmesiyle son buldu. 

TÜBİTAK 16. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında bölge birinciliği elde eden iki proje 6-10 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan Türkiye Finallerinde mücadele edecek.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 25 Haziran 2024
İmsak 02:48
Güneş 04:46
Öğle 12:30
İkindi 16:29
Akşam 20:04
Yatsı 21:53