banner333

banner309

Belediye Başkanı Ercan Çimen İngiltere'de

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere İngiltere'nin başkenti Londra'ya geldi.

Gümüşhane 13.01.2018, 08:00
Belediye Başkanı Ercan Çimen İngiltere'de
banner400

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere İngiltere'nin başkenti Londra'ya geldi.

Çimen ilk olarak kuzey Londra'da bulunan Avrupalı Türk Demokratlar Birliği Uetd Bölge Başkanı Erdal Yetimova ve Uetd yöneticisi Yasın Kılınç ile birlikte Türk vatandaşlarıyla buluştu.

İngiltere'deki yoğun programına devam eden Çimen, İngiltere'nin Luton şehrinde faaliyette olan sosyal ve kültürel faaliyetleri ile haftasonu Türk okulunu ziyaret etti. Çimen, cuma namazını Ahmed Ziyauddin Gümüşhanevi hz. Luton Camisinde kıldı.

Luton'da samimi ortamda gerçekleştirilen halk buluşmasında Luton'da yerleşik olarak yaşayan Gümüşhane'lilerin yoğunlukta olduğu vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

Buluşmada davetliler arasında Luton belediye meclis üyesi ve belediye başkan yardımcısı Mammod Hussain, Luton Türk kültür ve eğitim merkezi başkanı Atilla Üstün, dernek yöneticileri, Ahmed Ziyauddin Gümüşhanevi hz. Luton Cami İmam hatibi Hakkı Dinçer, Türk sanat müziği sanatçısı ve koro şefi Suat Sancar, Turkish Press Gazetesi Genel yayın yönetmeni İsmail Karakaş ve bölgede yaşayan çok sayıda vatandaş katıldı.

Ercan Çimen belediye çalışmaları hakkında vatandaşlara bilgilendirme yaptı. Vatandaşların sorularını cevaplandıran belediye başkanı Şubat ayında Gümüşhane'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl etkinliklerine Luton halkını davet etti.

Gümüşhane Belediye başkanı Ercan Çimen Atilla Üstün'e Gümüşhane'den getirdiği meşhur yöresel Gümüşhane pestilini hediye etti.

Luton Türk kültür ve eğitim merkezi başkanı Atilla Üstün'de Belediye başkanını 24 Haziran'da Luton'da yapılacak olan Türk festivaline davet etti.

Sanatçı Suat Sancar belediye başkanı Ercan Çimen'e ve dernek başkanı Atilla Üstün'e imzalı cd takdim etti.

Belediye Başkanı Ercan Çimen ve beraberindekiler Leicester Uetd'yi ziyaret etmek üzere Luton'dan ayrıldı.

Gümüşhane belediye başkanı Ercan Çimen, Londra'da ayrıca Pekünlü'ler derneğini ziyaret edecek ve Croydon'da bulunan Türk vatandaşları ile buluşma gerçekleştirecek.

14 Ocak Pazar günü ise Bristol da saat 13:00'da gerçekleşecek programa katılacak.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:45
Öğle 12:29
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:52