banner333

banner309

Avrupa Yetim Eli İnsani Yardım Vakfı Yetimlerin Yüzünü Güldürdü

Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli, ramazan ayı münasebetiyle Gümüşhane’de ihtiyaç sahibi yetimlere gıda yardımında bulundu.

Gümüşhane 31.05.2019, 18:40
Avrupa Yetim Eli İnsani Yardım Vakfı Yetimlerin Yüzünü Güldürdü
banner400

Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli, ramazan ayı münasebetiyle Gümüşhane’de ihtiyaç sahibi yetimlere gıda yardımında bulundu.

Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli, ramazan ayı yardım çalışmaları kapsamında Türkiye’deki faaliyetlerini sürdürüyor.

Almanya’nın yanı sıra; Türkiye, İsveç, İtalya, Avusturya, Fransa, Kanada, Danimarka ve Balkan ülkelerinde temsilcilikleri bulunan Avrupa Yetim Eli, ramazan yardımları kapsamında mağdur muhtaç ve yetim ailelere yönelik olarak Türkiye’de yardım çalışmalarına devam ediyor.

Bu kapsamda, Avrupa Yetim Eli, Gümüşhane’de Yetimler Vakfı aracılığıyla ramazan ayı münasebetiyle muhtaç ailelere/yetimlere gıda paketi dağıttı.

Biz, yardımların yerine ulaşması adına zengin ve muhtaç aileler arasında bir köprüyüz.

Kendilerine çok sayıda müracaatın yapıldığını aktaran Avrupa Yetim Eli Gümüşhane temsilcisi Bilal Yıldız, “Bize başvuran tüm mağdurları sevindirmek için yoğun bir çaba ve çalışma içerisindeyiz. Daha önce gidip yerlerinde tespit ettiğimiz yetimler başta olmak üzere, vakfımıza başvuruda bulunan muhtaç ailelere gıda yardımında bulunduk. Biz, yardımların yerine ulaşması adına zengin ve muhtaç aileler arasında bir köprüyüz.’’ dedi.

Yetimler bize Allah (c.c.)’ın emanetleridir.

Yıldız konuşmasının devamında; ‘‘Allah (c.c.)’ın Kur’an- Kerim’de yetimlerin gözetilmesi, yedirilip giydirilmesi gerektiğini emrederek yetimleri bizlere emanet etmiştir. Allah Resulü (sav)’ü de bir yetim idi, yetim bir Peygamber’in ümmeti olarak yetimlere her anlamda sahip çıkmamız lazım. Bu anlamda ilimizde bulunan muhtaç aileleri/yetimleri sevindiren Avrupa Yetim Eli yetkililerine ve bağış yapan hayırseverlere, muhtaçlar adına teşekkür ediyoruz.” dedi.

Gümüşhaneli Hayırsever Halkımıza Teşekkür Ediyoruz

Konuşmasının sonunda Yıldız; ‘‘İnşallah farklı zaman dilimlerinde farklı yardımlarla Gümüşhane’deki yetim ve muhtaç ailelerimize yardımlarımız devam edecek. Aynı zamanda bu hayırlı işte bize katkıda bulunan Gümüşhaneli memur olsun, işçi olsun, veya esnaf olsun tüm hayırseverlere teşekkür ediyoruz.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 14 Nisan 2024
İmsak 04:08
Güneş 05:38
Öğle 12:27
İkindi 16:09
Akşam 19:07
Yatsı 20:31