banner333

banner309

Ali Metin Tokdemir Kabri Başında Anıldı

Ülkü Ocakları Genel Başkanlarından merhum Ali Metin Tokdemir, vefatının yıldönümünde Gümüşhane Ülkü Ocakları İl Başkanlığı’nın düzenlediği programla kabri başında anıldı.

Gümüşhane 08.12.2020, 20:41
Ali Metin Tokdemir Kabri Başında Anıldı
banner400

Ülkü Ocakları Genel Başkanlarından merhum Ali Metin Tokdemir, vefatının yıldönümünde Gümüşhane Ülkü Ocakları İl Başkanlığı’nın düzenlediği programla kabri başında anıldı.

1995 Milletvekilliği seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi Gümüşhane 1. sıra milletvekili adayı olan Ali Metin Tokdemir vefatının 25.yılında sevenleri ve dostları tarafından unutulmadı.

Kelkit ilçesinde bulunan mezarı başında dualarla anılan Tokdemir’in kabri başında konuşan Ülkü Ocakları İl Başkanı Serkan Alp, Ali Metin Tokdemir’in hayatının Türk İslam ülküsüne adanmış bir hayat olduğunu belirterek, “Stalinci, Leninci, Maocu komünist rejime set çekmiş Türk İslam ülküsüne inanmış 36 yıllık hayatına büyük mücadeleler sığdırmış fikir ve aksiyon insanı olan Tokdemir bir yandan zindandaki ülkücü kardeşlerinin yardımına koşmuş, diğer yandan seminerden seminere ve ocak açılışlarına koşmuştur. Ortadoğu, Yeni Düşünce ve Hergün gazetelerinde köşe yazarlığı yaparak güçlü kalemi ile mücadelesine devam etmiştir. Evet belki cebinde parası yoktu, evet şaşalı bir hayatı yoktu ama ülküye inanmış temiz bir yüreği vardı. Bazen otobüsle seminere giderken, bazen aldığı borç para ile ocak açılışına giderken görülürdü Tokdemir. Ülkücü Milliyetçi hareketin dününü, bu gününü, yarınlarını anlatırdı bıkıp usanmadan teşkilat mensuplarımıza. 1995 yılı Genel seçimlerinde Başbuğ Alparslan Türkeş'in isteğiyle Milliyetçi Hareket Partisi Gümüşhane millet vekili adayı oldu. 8 Aralık 1995 tarihinde Ankara’da düzenlenen Gümüşhaneliler gecesine katılmak üzere memleketi Kelkit’ten Trabzon havaalanına doğru yola çıktı. Başarköy yakınlarında elim bir trafik kazası geçiren Tokdemir’in 22 Haziran 1959 yılında başlayan hayat serüveni 8 Aralık 1995 tarihinde Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi Hastanesinde son buldu. Ali Metin Tokdemir ağabey öldüğü zaman insanın içini ısıtan o hafızalara kazınan bilindik tebessümü yüzündeydi. İnandığı gibi yaşadı ve yaşadığı gibi vefat etti. Kelkit ovasında ve tüm yurtta göz yaşları sel olmuştu. Üç hilalli bayrağa sarılı bir tabut bütün Türk İslam ülkücülerini yasa boğmuştu. Bugün vefatının 25.yılı hala yarası yüreklerde ve sanki yürekleri çatlatırcasına bir hüzün tazeliğini koruyor. Bizlerin tek tesellisi Ali Metin Tokdemir ağabeyin suladığı güllerin yeşermiş olmasıdır. Metin ağabeyin emaneti Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı bugün sayın Genel Başkanımız Ahmet Yiğit Yıldırım beyfendinin ellerindedir ve emin ellerde, ehline emanettir. Türk’ün yükselişi İslamın yükselmesidir. Bu yoldan ölsek de dönmeyeceğiz. Demişti öldü ama dönmedi. Ruhu şad olsun. Rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.

Programa MHP MYK üyeleri Akın Üstün, Musa Küçük, İdris Aydın, Erzincan Ülkü Ocakları İl Başkanı Vaspi Karatepe, Bayburt Ülkü Ocakları İl Başkanı Yunus Emre Zengin, MHP İl Başkanı Nadim Aydın, MHP Kelkit İlçe Başkanı Özkan Keskin, Kürtün Belediye Başkanı Enver Şen, Özkürtün Belediye Başkanı Yakup Turgut, Torul Belediye Başkanı Evren Evrim Özdemir, Şiran Belediye Başkanı Mutlu Özel, Köse Belediye Başkanı Turgay Kesler, Kelkit Belediye Başkan Yardımcısı Seyit Tok, Gümüşhane TURKAV İl Başkanı Ercan Küçüköner, Ükü Ocakları Kelkit Başkanı Mücahit Kaya, Torul Başkanı Sezgin Koca, Şiran Başkanı Özkan Yılmaz ve teşkilat mensupları katıldı.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 24 Haziran 2024
İmsak 02:48
Güneş 04:46
Öğle 12:30
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:53