banner333

banner309

Üniversitemiz 7. Gümüşhane Tanıtım Günleri’nde

Gümüşhane Üniversitesi; Gümüşhane Valiliği, Gümüşhane Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası ve Gümüşhaneliler Derneği Federasyonu (GÜDEF) işbirliği ile organize edilen ve 28 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında İstanbul Maltepe sahilinde yedincisi düzenlenen “Gümüşhane Tanıtım Günlerine” katılım sağladı.

Gümüşhane Üniversitesi 01.10.2017, 21:16
Üniversitemiz 7. Gümüşhane Tanıtım Günleri’nde
banner400

Etkinliğin açılış törenine Başbakan Yardımcısı ve Gümüşhaneli olan Fikri IŞIK, Gümüşhane milletvekilleri Hacı Osman AKGÜL ve Cihan PEKTAŞ, Gümüşhane Valisi Okay MEMİŞ, Belediye Başkanı Ercan ÇİMEN, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail AKÇAY, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin KOCAOĞLU, GÜDEF Başkanı Tahsin SÖĞÜT ve çok sayıda Gümüşhaneli katılım sağladı. 


Tanıtım günlerinin açılış töreninden sonra standlarda protokol ziyaretleri gerçekleştirildi, üniversitemizin standına da başta Başbakan Yardımcısı Fikri IŞIK olmak üzere çok sayıda protokol üyesi ve Gümüşhaneli ziyaretçi olarak geldi. GÜDEF Başkanı Tahsin SÖĞÜT tarafından üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim ZEYBEK’e plaket takdimi yapıldı. Plaketi Rektörümüz adına Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Bünyamin KOCAOĞLU teslim aldı.


Ziyaretler sonrasında ÇAY TV tarafından düzenlenen “Üniversite Paneli” başlıklı televizyon yayınına katılan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. KOCAOĞLU konuşmasında, Gümüşhane ve üniversitemizle ilgili olarak şu noktalara değindi: "Gümüşhane yüzölçümü geniş olmakla birlikte, dağlık bir alanda kurulan şirin bir ilimizdir. Bu ilin sosyo-kültürel ve ekonomik kalkınmasına üniversitenin de ciddi katkıları olmaktadır. Yaklaşık 20.000 öğrenci potansiyeline sahip olan üniversitemiz, şehrin gelişimi için de oldukça önemlidir. Çünkü üniversiteler şehirlerin değişim ve dönüşümlerinde lokomotif görevi görürler. Bizim üniversitemiz de gerek sahip olduğu vizyon gerekse de bölümleri ve öğrencileriyle bu dönüşüme katkı sağlamaktadır. Üniversitemiz bünyesinde yer alan özellikle İletişim ve Turizm Fakülteleri’nin başarıları bizi umutlandırmaktadır. Gelecek 4 yıl içinde üniversitemiz daha ilerilere taşınacaktır. Bundan hiç şüphem yoktur. Üniversitelerin uluslararasılaşmasına olan ciddi katkıları öncelikle bu tür sosyal kaynaşmalara olanak tanımasından da geçmektedir. Yerelle ulusalın kaynaşması sonrasında uluslarasılaşmayla birlikte, üniversiteler geleceğe yönelik vizyoner kimlikleriyle şehirlerin yapı taşlarıdır. Biz de Gümüşhane Üniversitesi olarak gerek Gümüşhanemize gerekse de tüm Türkiye’ye katkı sağlamanın peşindeyiz. Bu anlamda çalışmalarımıza hız vererek bünyemizde yeni bölümler açıyor, özellikle de yüksek lisans ve doktora programlarının gelişimine özen gösteriyoruz. Emanetimizin farkındayız ve bunu daha ilerilere taşımak için var gücümüzle çalışmaktayız. Üniversite, içinde yaşadığı topluma yön vermede öncüdür. Biz de Gümüşhane Üniversitesi olarak, üzerimize düşen görevi en üst düzeyde gerçekleştirme çabasındayız. Bu etkinliğe katılmamıza olanak tanıyan başta GÜDEF olmak üzere tüm protokole de bu vesileyle teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Bu tür etkinlikler her kesimden insan için kaynaşma platformlarıdır. Biz de bu platformda kendimize yer bulduğumuz için mutluyuz. Etkinliğe katkı sağlayan herkese teşekkürü borç biliriz."


Yedincisi düzenlenen Gümüşhane Tanıtım Günleri’nde Rektörlük olarak temsil ettiğimiz standımız 28 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında ziyaretçilerin hizmetindedir.
 

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 14 Temmuz 2024
İmsak 03:05
Güneş 04:57
Öğle 12:33
İkindi 16:30
Akşam 19:59
Yatsı 21:43