banner333

banner309

GÜ’de Öğretim Elemanlarına Yönelik Proje Destek Eğitimi Başladı

Gümüşhane Üniversitesi Proje Destek Ofisi tarafından öğretim elemanlarına yönelik olarak 1-2 Aralık tarihleri arasında akademik düzeyde ‘Araştırma Projesi Hazırlama Eğitimi’ verildi. 

Gümüşhane Üniversitesi 03.12.2017, 10:33 03.12.2017, 14:47
GÜ’de Öğretim Elemanlarına Yönelik Proje Destek Eğitimi Başladı
banner400

Gümüşhane Üniversitesi Proje Destek Ofisi tarafından öğretim elemanlarına yönelik olarak 1-2 Aralık tarihleri arasında akademik düzeyde ‘Araştırma Projesi Hazırlama Eğitimi’ verildi. 

Üniversite Kongre Merkezi B Salonunda gerçekleştirilen eğitimde katılımcılara Prof. Dr. Asım Kadıoğlu, Prof. Dr. Birdoğan Baki ve Prof. Dr. Yener Eyüboğlu tarafından "Bilgi, Bilim, Bilimsel Araştırma, Bilimsel Etkinlikler", "Bilimsel Araştırma Konusunun Seçimi", "Araştırma ile İlgili Bilgi Toplama Yolları ve ARDEB Programlarının Tanıtılması", "Araştırmanın Planlanması" ve "Araştırma Sonuçlarının Analizi ve Dokümantasyonu" başlıkları hakkında bilgiler verildi. Etkinliğin devamında ise uygulamalı olarak atölye çalışmaları gerçekleştirildi.

Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, öğretim elemanlarının akademik yönlerini güçlendirmeleri ve proje yazımı konusunda daha deneyimli hale gelmeleri için gerçekleştirilen eğitimin önemine dikkat çekerek, “Üniversitelerimiz bilim yuvasıdır. Bilimin ilerlemesi de sürekli araştırma ve geliştirme ile mümkündür. Başta TÜBİTAK olmak üzere çok sayıda kurum ve kuruluşta proje yazımı ile çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Daha donanımlı ve güçlü çalışmalara imza atabilmek için, bilimsel altyapımızın da güçlü olması gerekir. Bizler de gelişen teknoloji ve ilerleyen bilime ayak uydurabilmek için sürekli kendimizi yenilemeliyiz. Bu bağlamda Üniversitemizde görev yapan akademik kadromuz için böylesi bir eğitim programının faydalı olacağını düşündük. Proje Destek Ofisimiz tarafından gerçekleştirilen bu eğitimin, öğretim elemanlarımız için faydalı olacağı kanaatindeyiz. Eğitimin gerçekleştirilmesine vesile olan başta Doç. Dr. Nafiz Maden olmak üzere, Proje Destek Ofisimizin yetkililerine, eğitimde konuşmacı olarak yer alan ve değerli bilgilerini bizlerle paylaşan Karadeniz Teknik Üniversitesi'nden kıymetli hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Eğitime katılan öğretim elemanlarımıza da aldıkları bilgilerin faydalı olmasını ve en kısa sürede öğrendikleri bu bilgileri, gerçekleştirecekleri projelerle taçlandırmalarını temenni ediyorum” dedi.

Kaynak: Haber Kelkit
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 21 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:45
Öğle 12:29
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:52