banner333

banner309

Gümüşhane Süleymaniye Kayak Projesinin Son Hali Belli oldu

Edinilen bilgiye göre Süleymaniye kayak merkezinin mastır planları yaptırıldı.

Turizm 07.06.2023, 09:00
Gümüşhane Süleymaniye Kayak Projesinin Son Hali Belli oldu
banner400

Edinilen bilgiye göre Süleymaniye kayak merkezinin mastır planları yaptırıldı. Pistin yapılması planlanan alanda direk yerleri için yeniden zemin etütleri yaptırıldı. Bazı alanların teknik şartları uygun olmadığı için yeniden plan yapıldı. Pisti için 3 tane proje tadilatı yaptırılarak altyapısı bitirildi. Kayak pisti şu an itibari ile son şeklini aldı.

Gümüşhane'nin Gözde Mahallesi Süleymaniye, turizme kazandırılma hedefiyle heyecanla beklenen bir projenin merkezi haline dönüşmeye hazırlanıyor. Kayseri Erciyes’ten sökülerek Gümüşhane'ye gönderilen telesiyej ve diğer malzemelerle Süleymaniye'de modern bir kayak tesisi kurulması planlanıyor. Gümüşhane'nin turizm potansiyelini artırmak ve bölgenin sosyal yaşam alanlarını zenginleştirmek amacıyla hayata geçirilecek olan proje, şehre büyük katkılar sağlayacak olmasıyla beraber Kayak merkezinin, özellikle turizmin gelişmemiş olduğu şehre canlılık getirmesi ve yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çekeceği öngörülüyor.

ESNAFTAN SESİMİZE KULAK VERİN ÇAĞRISI
Süleymaniye Mahallesi'nde kurulacak kayak tesisi, esnaf tarafından dört gözle beklenirken yerel ekonomiye canlılık getireceği ve istihdam oluşturacağı düşünülüyor. Bu süreçte, vatandaşlar, Gümüşhane halkının ve bölge turizminin beklediği bu önemli projenin bir an önce hayata geçirilmesi için yetkililere çağrıda bulundu. Vatandaşlar ve esnaf, Gümüşhane Valiliği, Ulaştırma Bakanlığı ve ilgili tüm yetkililere çağrıda bulunarak, Gümüşhane'nin turizm potansiyelini artıracak olan bu proje için gerekli adımların atılmasını istedi.

Uzun yıllardır Gümüşhane’de esnaflık yapan Hasan Karabulut, 

“Gümüşhane'nin turizm potansiyelini ön plana çıkarmak ve bölgeye canlılık getirmek adına yetkililerin bu çağrımıza kulak vermesini ve Gümüşhane'yi turizm sektöründe önemli bir merkez haline getirmek için gereken adımları atmalarını umuyoruz. Gümüşhane'nin doğal güzellikleriyle donatılmış. Süleymaniye Mahallesi'nde kurulacak kayak tesisi, hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çekecek ve bölgenin kalkınmasına önemli katkılar sağlayacaktır” dedi.

Kaynak: Gümüşkoza Gazetesi
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 14 Nisan 2024
İmsak 04:08
Güneş 05:38
Öğle 12:27
İkindi 16:09
Akşam 19:07
Yatsı 20:31