banner333

banner309

Torul’un içme suyu ihalesi yapıldı

Torul ilçesinde içme suyu sorununu çözecek olan 18 kilometrelik cazibeli içme suyu hattının ihalesi İller Bankası tarafından yapıldı.

Torul 21.06.2022, 23:03
Torul’un içme suyu ihalesi yapıldı
banner400

İller Bankası Anonim Şirketi Yatırım Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen ve yaklaşık maliyeti 33 milyon TL olan ihaleye 6 firma girerken, en düşük teklifin 25 milyon civarında olduğu öğrenildi.

Belediye Başkanı Evren Özdemir tarafından başlatılan projeyle ilçe sınırlarındaki Yıldız Köyü’nde Çit Deresinde açılacak üç adet keson kuyudan alınacak su, 18 kilometrelik cazibeli isale hattıyla ilçe merkezine getirilecek. Proje kapsamında ayrıca 3 adet depo yapılacak.

İller Bankası’nın SUKAP kapsamında yüzde 50’sini hibe ile karşılayacağı ihalede kalan miktar 15 yıl vadeli olarak Belediye’den tahsil edilecek. Yer tesliminden itibaren 500 takvim günü olan ihalede işe başlama tarihi de sözleşme imzalandığı tarihten itibaren 15 gün olarak belirlendi.

Torul Belediye Başkanı Evren Evrim Özdemir, uzun uğraşlar ve yoğun emekler sonucunda ihalenin gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek bir hayali daha gerçekleştirmek üzere olduklarını belirtip “Torul’umuza hayırlı olsun” dedi.

Belediye Başkanlığının girişimleriyle ihalesi de yapılan projeyi tamamladıklarında elektrik başta olmak üzere birçok kalemde Belediye olarak büyük bir tasarruf sağlayacaklarını kaydeden Özdemir, göreve geldikleri günden beri önceliklerinin alt yapı çalışmalarını tamamlamak olduğunu belirterek, “İnşallah bu proje ile su kaynaklarımızı çoğaltarak önümüzdeki yıllarda ilçemizde su sorununu çözmek adına önemli bir adım atmış olacağız. Bu konuda başta projemize desteklerini esirgemeyen İller Bankası AŞ. Genel Müdürümüz Yusuf Büyük ve İller Bankası AŞ. Trabzon Bölge Müdürümüz Cafer Bilgin başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. İlçemize hayırlı olsun” diye konuştu.

Kaynak: www.gumushane.gen.tr
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 14 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:27
İkindi 16:26
Akşam 20:01
Yatsı 21:49