Evren Başkan'dan Doğalgaz ve İçmesuyu Müjdesi

Torul Belediye Başkanı Evren Evrim Özdemir Geçtiğimiz Hafta Gerçekleştirdiği Ankara Ziyaretinin Ayrıntılarını Paylaştı

Torul 01.07.2022, 12:40

Torul Belediye Başkanı Evren Evrim Özdemir, geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği Ankara ziyaretinin ayrıntılarını sosyal medya hesabından yayınladığı videoyla açıkladı.

Başkan Özdemir, “Milletvekillerimiz ve geçmiş dönemdeki milletvekillerimiz, doğalgaz daire başkanlığı, AKSA Genel müdürlüğüyle ortak görüşmelerimiz sonucu ilçemiz 2024 yatırım programına alındı. Doğalgaz projesi için görüşmelerimize devam ediyoruz. Allah nasip ederse 2023 yılındaki yatırım programına ilçemizi almaya düşünüyorlar” dedi.

Torul Belediye Başkanı Evren Evrim Özdemir, geçtiğimiz hafta Ankara’ya giderek bir takım ziyaretler gerçekleştirdi.  Ankara ziyaretlerinin ardından Eskişehir’e giden Başkan Özdemir, Gümüşhaneli derneklerin gerçekleştirdiği etkinliklere katıldı. Torul Belediye Başkanı Evren Evrim Özdemir gerçekleştirdiği ziyaretler ve projelerle ilgili sosyal medya hesabından yayınladığı videoyla açıklamalarda bulundu.  Başkan Özdemir,  Güzel projelerle Torul’a hizmet yolunda çalışmaya devam edeceklerini belirterek, Doğalgaz projesiyle ilgili somut adımlar atıldığını söyledi.

‘İÇME SUYUYLA İLGİLİ BÜYÜK BİR ADIM ATTIK’

Başkan Özdemir, Uzun bir Ankara programlarının olduklarını hatırlatarak, “Ankara programından sonra ise Eskişehir’de Gümüşhane derneklerini ziyaret ettik. Hemşerilerimizle birlikte hasbilah ettik.  Güzel vakitler geçirdik ve geri döndük. İlçemizin en büyük sorunlarından birisi olan içme suyuyla ilgili büyük bir adım attık. İçme suyunu ihalesi bitti.  Yer teslimi olduktan sonra en kısa zamanda yapım çalışmalarına başlanacak. İhalenin bitme süresi 500 gündür. Müteahhit firmamız çok hızlı bir çalışmayla, kanalizasyon suyu ile yağmurlama suyu projelerinde yaptığımız gibi en kısa zamanda bitirip ilçemizdeki değerli vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” ifadelerini kullandı.

Başkan Özdemir, “Belediyemizin düğün salonu olan kısmında sözleşme imzaladıktan sonra çalışmalara başlayacağız. İlçemizin hizmetine sunacağız bu proje gerçekten çok güzel bir proje olacak. İnşallah ilerleyen zamanlarda bu konuyla ilgili daha detayla bir açıklama yapacağım. Kadınlarımız içinde bir istihdam kaynağı olacak” dedi.

‘YÖRESEL ÜRÜN İMALAT PROJEMİZ ONAYLANDI’

DOKAP’tan iki tane proje için ek bütçeden onay alındığını belirten Başkan Özdemir,  “Bu projelerden bir tanesi yöresel ürün imalatıydı. DOKAP’a sunmuştuk. İlçemizde bir yufka, siron ve erişte imalatı açmayı düşünüyoruz. Tamamen belediyemizin öncülüğünde olacak. Kadınların çalışabileceği, istihdam edebileceğimiz bir sektör olacak. Bunu bir marka haline getireceğiz. Üretmiş olduğumuz yöresel ürünlerimizi Ardasa Yufka adı altında satışa sunacağız” diye konuştu.

‘SOLUCAN GÜBRESİ ÜRETMEYİ DE DÜŞÜNÜYORUZ’

Başkan Özdemir, “DOKAP’dan geçen diğer projemiz kesme çiçek üretim paketleme ve satış ünitesi hizmetimizdir. Aynı zamanda bu projenin içerisinde solucan gübresi üretmeyi de düşünüyoruz. Halkımızın ve belediyemizin gübre ihtiyacı var. Bu ihtiyaçlarımız projemizi hayata geçirerek karşılayabileceğiz.  Toplam maliyetlerimiz 1 milyon 565 bin lira olacak. Bu maliyet DOKAP’dan ek bütçeden onaylandı. Yakın zamanda sözleşmesini imzalayacağız.  İnşallah bu projelerimizde halkımızın hizmetine sunacağız. Burada hem hediyelik çiçek satışlarımız olacak. aynı zamanda belediyemizin bütün peyzaj malzemelerini bu seramızda üreteceğiz. Dışarıdan peyzajla alakalı herhangi bir ürün almayacağız” şeklinde konuştu.

Kültür Ve Turizm Bakanlığında bütçe onaylandığını kaydeden Başkan Özdemir, “20 Temmuz tarihinde pazar yerinde bütün halkımızın bulaşacağız bir şenlik organize edeceğiz. Kendi yöremizden sanatçılarımızla beraber halkımızla buluşmayı istiyoruz” dedi.

‘DOĞALGAZ 2024 YILI YATIRIM PROGRAMINA ALINDI’

Başkan Özdemir, “Bütün ilçemizin beklediği diğer bir hizmet ise doğal gaz projesidir. Bu konuda çok fazla bilgi kirliliği var. Konuyla ilgili bir açıklama yapmak istiyorum. Torul ilçemiz 2026 yılı programındadır. Milletvekillerimiz ve geçmiş dönemdeki milletvekillerimiz, doğalgaz daire başkanlığı, AKSA Genel müdürlüğüyle ortak görüşmelerimiz sonucu ilçemiz 2024 yatırım programına alındı. Biz görüşmelerimize devam ediyoruz. Allah nasip ederse 2023 yılındaki yatırım programına ilçemizi almaya düşünüyorlar. Bayramdan sonraki görüşmelerimizde bu konuda netlik kazanacak.  Yaptığımız görüşmeler ve elde ettiğimiz donelere göre2023 yatırım programına Torul’da alınacaktır. Bu konu resmiyet kazandığında vatandaşlarımızla paylaşacağız. Yakıt fiyatları çok arttı, bizlerde bunun farkındayız. Elimizden geleni yapıyoruz.  Hep beraber güzel projeler yapmaya devam ediyoruz. Bize verdiğiniz destek için çok teşekkürler” şeklinde konuştu.

Kaynak: Gümüşkoza Gazetesi
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 25 Haziran 2024
İmsak 02:48
Güneş 04:46
Öğle 12:30
İkindi 16:29
Akşam 20:04
Yatsı 21:53