Montessori Yatak Çeşitleri Evgör Mobilya'da!

Montessori Yatak Çeşitleri Evgör Mobilya'da!

Moda 26.05.2022, 15:17
Montessori Yatak Çeşitleri Evgör Mobilya'da!

Montessori yataklar, adını Maria Montessori'den almaktadır. Maria Montessori, 1870-1952 yılları arasında yaşamış bir eğitimbilimcidir. Bugün hala öğretmenlerin ve okulların, engin bilgilerinden yararlandığı Maria Montessori, çocukların gerekli güvenlik koşulları ve imkanlar var olduğu sürece her şeyi kendilerinin yapabileceğini savunmuş ve eğitim modellerini de buna uygun oluşturmuştur. Montessori çocuk odaları da tam olarak bu anlayışa uygun şekilde ortaya çıkmıştır.

Montessori bebek karyolası modellerindeki asıl amaç, bebeğin ve biraz büyüdükten sonra çocuğun, kendi kendine yatağa inip çıkabilmesi ve yatağını bir ebeveyne ihtiyaç duymadan kullanabilmesidir. Bu sebeple montessori bebek yatağı modelleri hep yere yakın olur.

Montessori bebek odaları bu sebeple hem uzun ömürlü bir kullanıma sahip olmakta, hem bebeklerin başarı duygusunu tatmasını sağlamakta hem de kullanım kolaylığı sayesinde anneleri mutlu etmektedir.

Tabi zaman içerisinde ortaya çıkan zengin model seçenekleriyle “Montessori mobilya” kalıbı ortaya çıkmıştır. Artık çok fazla detay içermeyen, kolay kullanılabilen, belirli hatlara sahip ve elbette güvenliği elden bırakmayan çocuk ve genç odaları da montessori olarak anılmaktadır.

Montessori denince artık akla gelen pek çok model var ve bu modellerden bazıları bebeklere, bazıları çocuklara, bazıları da genç yetişkinlere hitap eden çok yönlü modeller. Çok yönlü olması sebebiyle montessori yatak kullananlar genel olarak yataklarından, mobilyalarından çok memnunlar. Uzun süreli kullanım imkanı da bu memnuniyeti artırmakta.

Ham ahşaptan yapılmış sade mobilyalar, bu kategoride çok revaçta. Öte yandan hem kızlara hem de erkeklere hitap eden beyaz montessori yatak modelleri de sevilen modeller arasında. Montessori oda takım modelleri, hangi yaş için olursa olsun hem görüntü hem de kullanışlılık anlamında sizi tatmin edecektir.

Montessori Yatak Modelleri

Genç, çocuk ve bebekleri düşünerek hazırladığımız geniş montessori odaları koleksiyonumuzda, pek çok model bulunuyor. Bu modeller içerisinde seçim yapmak ise size düşüyor. Odanızın ölçüsü, kullanacağınız kişinin yaşı ve beklentileri, koleksiyonumuzdan seçim yaparken size yardımcı olacaktır.

Montessori bebek beşikleri, diğer yatak modellerimize göre daha küçük ancak Montessori felsefesini yaşatan modellerdir. Bebek montessori yatak modelleri, bir bebek beşiği boyutunda, ancak asansörlü ön barları sayesinde bebeğiniz büyüdükçe şekil değiştirebilecek bu beşikler, heyecanlı ebeveynler için güzel bir seçim olacaktır.

Montessori yatakların pek çoğunda çatı detayı mevcuttur. Çatılı çocuk yatağı modellerinde çocuk yatağı, özellikle çocukların çok ilgisini çekmekte ve yataklar, yatak işlevlerinin yanında çocuklar için bir de oyun alanı olma özelliği kazanmaktadırlar.

Çatılı bebek yatağı modelleri böylesine rağbet görünce, çatılı modeller de kendi arasında epeyce ayrılarak farklılık gösterdi. İskelet şeklinde çatıya sahip olan modeller, bu grubun en sadesini oluşturuyor ve özellikle montessori bebek odaları için tercih ediliyor. Yatağın altına dolap ekleyerek katlı ve çatılı bir yatak modeli ortaya koyan tasarımların ise en gösterişli modellerden olduğunu söyleyebiliriz.

Çatılı yatak deyince akla sadece yatağın üstünde bulunan yapılar gelmesin. Çatılı yatak modelleri içerisinde çatıyı yatak başlığı olarak görebileceğiniz gibi, yatağın geniş kısmına monte edilmiş, bir duvar süsü olarak da görebilirsiniz. Bu modellerde, çatı detayı modelleri tıpkı çocukların hayal gücü gibi oldukça zengin. Çatılı modellere aynı zamanda montessori ev yatak ya da montessori çadır da denmektedir.

Yatağın tamamında çatı istemeyenler için yarım çatılı montessori yatak modelleri de mevcuttur. Bu modellerde yatağın sadece baş kısmını kapatan küçük bir çatı bulunuyor. Montessori genç odaları modellerinde yarım çatılı modeller daha çok tercih ediliyor. Montessori çatısız yatak modelleri de elbette mevcuttur ancak çatılı olan modellerin diğerlerine göre çocukları çok daha mutlu ettiğini söylemeden geçmeyelim.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 24 Haziran 2024
İmsak 02:48
Güneş 04:46
Öğle 12:30
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:53