banner333

banner309

Kelkit Belediyesi Yeni Terminali Hizmete Açıldı

Kelkit Belediyesi tarafından yapılan terminal binasının yapımı tamamlanarak hizmete açıldı.

Kelkit 02.10.2018, 10:35
Kelkit Belediyesi Yeni Terminali Hizmete Açıldı
banner400

Kelkit Belediyesi tarafından yapılan terminal binasının yapımı tamamlanarak hizmete açıldı.

Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, belediyenin öz kaynaklarından 6 milyon lira harcanarak yapılan terminal binasının ilçenin gelecek 50 yılına hitap edecek şekilde yapıldığını söyledş.

Terminal binasında yolcuların her türlü ihtiyacını karşılayacak şekilde yapıldığını ifade eden Başkan Yılmaz, “Terminal binamızın yapımına geçen yıl Mart ayında başladık ve bir yılı aşkın kısa bir süre içerisinde yapımını tamamlayarak hizmete açmanın mutluluğunu duyuyoruz” dedi.

Yeni terminal binasının Cumhuriyet Mahallesi Yeni İşletme Binası yanındaki 8 bin metrekarelik alana yapıldığını belirten Başkan Yılmaz, şunları kaydetti: “Bin 300 metrekare oturumlu, toplam 2 Bin 730 metrekare kapalı oturum alanı olan ve Kelkit İlçesinin gelecek elli yılına hitap edecek şekilde projelendirilen terminal binası inşaatının bitiminin ardından çevre düzenlemesi ve sosyal donatı alanlarının hizmet verir duruma gelmesiyle birlikte hizmete açmış bulunuyoruz.”

“Ulaşıma Çağdaş Bir Vizyon Kazandıracak”

Terminal binasının ilçedeki ulaşım sektörüne yeni ve çağdaş bir vizyon kazandıracağını ifade eden Başkan Yılmaz, daha sonra şunları söyledi: “Yeni şehirler arası otobüs terminalimiz, yolcu peronlarından sosyal donatılarına, araç bakım istasyonlarından oto parkına varıncaya kadar çeşitli niteliklere sahip olacak ve Kelkit’in modern görünümüne görsel bir zenginlik daha kazanacaktır. Terminalin yapımını tamamen belediyemiz imkânları ile gerçekleştirdik. İlçemiz şartlarının üzerinde bir terminal binası oldu. Gelecek 50-100 yıllık sürede ihtiyaca cevap verecek. Bu güne yönelik 1 milyonluk yatırımla küçük bir terminal yaparak günü kurtarırdık. Ancak biz geleceğe miras bırakacak vizyonlu bir proje olsun istedik. Gümüşhane ile birlikte Erzurum, Erzincan, Bayburt güzergahı üzerinde, iyi bir noktada, yol üzerinde böyle bir binanın olmasını önemsedik. Bu anlayış doğrultusunda hareket ettik. Sevdası millet olanın, yaptığı hizmet olur anlayışı içerisinde ilçemize hayırlı olmasını temennin ediyorum. Her şey Kelkit için.”

Kaynak: Haber Kelkit
Yorumlar (1)
Kelkit li 5 yıl önce
Yıllar sonra kelkit de hizmet gördü :))
Namaz Vakti 03 Haziran 2023
İmsak 02:52
Güneş 04:46
Öğle 12:25
İkindi 16:23
Akşam 19:54
Yatsı 21:40