banner333

banner309

Bedri Ağaç'tan "Geçmiş Olsun Kelkit" Mesajı ve Yerel Yönetimlere Çağrı

CHP Gümüşhane Belediye Başkan Adayı Bedri Ağaç'tan "Geçmiş Olsun Kelkit" Mesajı ve Yerel Yönetimlere Çağrı

Kelkit 19.12.2023, 08:51
Bedri Ağaç'tan "Geçmiş Olsun Kelkit" Mesajı ve Yerel Yönetimlere Çağrı
banner400

CHP Gümüşhane Belediye Başkan Adayı Bedri Ağaç, Kelkit ilçesini sarsan depremlerin ardından bir basın bülteni yayınladı ve tüm Kelkit halkına geçmiş olsun dileklerini iletti.

DEPREM GERÇEĞİ VE YEREL YÖNETİMLERE SORUMLULUK ÇAĞRISI

Başkan Adayı Ağaç, depremin, ülkemizin kaçınılmaz bir gerçeği olduğunu hatırlatarak yerel yönetimleri, mülki idareleri ve tüm ilgili kurumları, deprem riskine uygun imar uygulamaları yapmaya ve kentsel dönüşüm projelerini acilen hayata geçirmeye çağırdı. Ayrıca, kamu binalarının deprem dayanıklılığının süratle gözden geçirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

DENETİM VE YAPI STOĞUNUN ÖNEMİ

Belediye Başkan Adayı Bedri Ağaç, ruhsat verme süreçlerinde yapı denetimlerinin kişisel çıkarlara değil, gelecekteki nesilleri düşünerek yapılmasının kritik önemde olduğuna vurgu yaptı. "Depremle yaşamayı öğrenmeli ve buna uygun yapılar inşa etmeliyiz. Her yapı ruhsatı ve denetimi, bu bilinçle ve titizlikle yerine getirilmelidir," dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM VE AFET HAZIRLIĞI

CHP’li Ağaç, kentsel dönüşümün sadece yapıları yenilemekle kalmayıp, aynı zamanda afetlere karşı dirençli bir toplum oluşturmanın temeli olduğunu belirtti. "Depremle mücadele, yalnızca inşaat mühendisliği değil, aynı zamanda sosyal bilinç ve dayanışmayla mümkündür," diye ekledi.

GÜMÜŞHANE VE KELKİT İÇİN SÜRDÜRÜLEBİLİR GELECEK

Bedri Ağaç, "Gümüşhane ve Kelkit için sürdürülebilir bir gelecek inşa etmek, hepimizin ortak sorumluluğudur. Bu sorumluluğun gereği olarak, deprem gerçeğine uygun hareket etmek, can ve mal güvenliğimizi korumak zorundayız," şeklinde konuştu ve tüm halkı bu konuda bilinçli olmaya çağırdı.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 14 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:27
İkindi 16:26
Akşam 20:01
Yatsı 21:49