banner333

banner309

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne 22 Kişilik TYP Kontenjanı

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından düzenlenen Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında Gümüşhane Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne çevre temizliği mesleğinde 9 ay süreli 22 kişilik ödenek sağlandı.

İş Dünyası 05.10.2021, 09:41
Gençlik ve Spor İl  Müdürlüğüne 22 Kişilik TYP Kontenjanı
banner400

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından düzenlenen Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında Gümüşhane Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne çevre temizliği mesleğinde 9 ay süreli 22 kişilik ödenek sağlandı.

Başvurular 04 Ekim, 08 Ekim tarihleri arasında https://esube.iskur.gov.tr üzerinden ve ALO 170 iletişim hattı üzerinden online olarak yapılacak ve program 18 Ekim 2021-16 Temmuz 2022 tarihleri arasında uygulanacak.

PROGRAMA KATILMA ŞARTLARI;

a) TYP’ ye başvuru tarihinden  ve proje başlangıç tarihinden önceki son bir aylık sürede sigortalı olmamak.

b) Bir katılımcı 27.09.2017 tarihinden itibaren TYP’den en fazla yirmi dört ay yararlanabilir.

c) 18 yaşını tamamlamış,19 yaşından gün almış olmak.

d) TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında emekli ve malul aylıklardan herhangi birisini almaması gerekmektedir. İş göremezlik ödeneği alanlar TYP’ye katılabilir.

e) TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla kişinin açık öğretim açık lise ve açık öğretim öğrencileri dışında herhangi bir resmi ya da özel eğitim kurumunda öğrenci olmaması, Uzaktan eğitim alanlar TYP’ye katılamaz.

f) TYP’lere; program süresince Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir.

g) Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücret miktarının bir buçuk katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz. Yurtlar ve sığınma evleri, vb. toplu yaşam alanlarında ikamet edenler için bu şart aranmaz.

h) TYP ilanında belirtilen şartları taşımayan ya da TYP’nin aksamasına ve başarısız olmasına sebep olabilecek olan başvurular geçersiz sayılır.  Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler TYP’ye katılamaz.

Bu kapsamda söz konusu katılım şartlarını programa başvuru anında, programa başlama anında ve program süresince taşınması gerekmektedir.   

                    

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 14 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:27
İkindi 16:26
Akşam 20:01
Yatsı 21:49