banner333

banner309

Kaya: Gümüşhane'nin Yalnız Olmadığını Herkes Duymalıdır!

Başkent Ankara'da Bakan Abdulkadir Uraloğlu'nun da katıldığı Çakırgöl Turizm Projesi toplantısında Gümüşhane'nin yer almaması tepkilere yol açtı. Şiran Dernekler Federasyonu (ŞİDEF) Genel Başkanı Serkan Kaya, durumu kabul edilemez olarak nitelendirdi.

Gündem 26.05.2024, 14:30
Kaya: Gümüşhane'nin Yalnız Olmadığını Herkes Duymalıdır!
banner400

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu Başkanlığında Ankara'da gerçekleştirilen ve Gümüşhane'den hiçbir yöneticinin katılmadığı Çakırgöl Turizm Bölgesi ile ilgili toplantı sonrası yaşanan tartışmalara Şiran Dernekler Federasyonu (ŞİDEF) Genel Başkanı Serkan Kaya'da dahil oldu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu himayesinde Ankara’da yapılan Çakırgöl Kış Turizm Merkezi Projesi toplantısı Gümüşhane kamuoyunda tartışma yarattı. ŞİDEF Genel Başkanı Serkan Kaya, proje toplantısına Gümüşhane cenahından hiçkimsenin davet edilmemesine tepki göstererek, ilgili herkese konuyu gündemde tutmaya devam etmek için çağrıda bulundu. 

Söz konusu toplantı ile ilgili açıklamalarda bulunan Şiran Dernekler Federasyonu (ŞİDEF) Genel Başkanı Serkan Kaya, Çakırgöl Kış Turizm Merkezi özelinde yapılan toplantıda Gümüşhane’yi temsilen hiç kimsenin bulunmamasını kabul edilemez bir yanlış olarak değerlendirirken Gümüşhane’nin turizm odaklı projelerden mutlaka payını alması gerektiğini belirtti. Şehrin bu noktada birlikte hareket etmesi gerektiği yönünde söylemlerde bulunan Kaya, şehrin yalnız olmadığının duyurmalması gerektiğini ifade etti. 

Gümüşhan turizm şehri olmaya müsait bir konumda olduğunun altını çizen Başkan Kaya, Gümüşhane'de tarım ve hayvancılıktan sonra turizmin şehir adına önemli gelir olarak olarak gösterildiğini söyleyerek, "Adı geçen toplantıda Gümüşhane’nin yer almaması veyahut haberdar edilmemesi kabul edilir bir durum değildir. Şehrin her kesiminden mutlaka itiraz eden ortak ses çıkmalıdır. Gümüşhane mutlaka bu projeden üstelik kendi toprakları olan Çakırgöl Turizm bölgesinden hakkı olanı almalıdır; tüm siyasilerde hiçbir sebep ve sonuç göstermeksizin Gümüşhane’nin geleceği adına Çakırgöl Turizm Projesi adına tüm gücünü göstermeli, şehrin yalnız olmadığını duyurmalıdır’’ dedi.

Kaynak: gundogumu.com

Yorumlar (1)
Ado 4 hafta önce
Ah gardas ah
2
az bulutlu
Namaz Vakti 24 Haziran 2024
İmsak 02:48
Güneş 04:46
Öğle 12:30
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:53