banner333

banner309

Prof. Dr. Özkan Ateş, Esenyurt'ta Göreve Başladı

Hemşerimiz, Beyin ve Sinir cerrahisi Uzmanı Prof.Dr. Özkan Ateş Esenyurt Esencan Hastanesi'nde göreve başladı.

Güncel 10.02.2014, 18:30 10.02.2014, 18:39
Prof. Dr. Özkan Ateş, Esenyurt'ta Göreve Başladı
banner400
 Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Prof.Dr. Özkan Ateş, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi hastanesinden, Esenyurt Esencancan hastanesine geçti. Aynı zamanda Esenyurt Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan Ateş;" Esenyurt Esencan hastanesindegörevimize başladık. Hemşerilerimizle tanışmak hasbihal etmek isterim." dedi.

Prof.Dr. Özkan Ateş Kimdir ?

Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı

 

10.02.1970 tarihinde Kelkit/Gümüşhane’de doğmuştur. Babası Münir Ateş, Çamlıköy/Gümüşhane merkez, annesi Kebire Ateş Kelkit doğumludur. 1986 yılında İzmir Atatürk Lisesi’ni bitirmiş ve aynı yıl Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp fakültesini kazanmıştır. 1992 yılında Dokuz Eylül Ü. T. F.’inden mezun olduktan sonra 1 yıl süreyle Şırnak Milli Eğitim Müdürlüğü, Sağlık Eğitim Merkezi’nde  pratisyen hekim olarak çalışmıştır.

Tıpta uzmanlık sınavı sonrası,  1994 yılında, Haydarpaşa Numune Hastanesi Nöroşirürji Kliniği’nde asistan doktor olarak göreve başlamış ve 1999 yılında uzmanlık ünvanı almıştır.

2000 yılında Kocaeli Devlet Hastanesi Nöroşirürji Kliniği’nde uzman doktor olarak çalışmaya başlamıştır

2001 yılında İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalı’nda Öğretim görevlisi olarak göreve başlayıp, 2003 yılında Yardımcı Doçentlik kadrosuna atanmıştır.

2006 yılında Türk Nöröroşirürji Derneği (TND) Yeterlilik sınavında başarılı olarak Türk Nöroşirürji Yeterlilik Belgesini almaya hak kazanmıştır. Nisan-Ekim 2007 tarihleri arasında, Türk Nöroşirürji Derneği Bursu ile  gittiği University of  Wisconsin, Department of Neurological Surgery/Amerika Birleşik Devletleri’nde, Visiting Schoolar olarak çalışmıştır.

26.12.2007 tarihinde Doçentlik ünvanını almıştır. 2010-2013 yıllarında Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi AD’da Anabilim Dalı Başkanı olarak çalışmış olan Prof. Dr. Özkan Ateş 2014 yılından itibaren Esencan Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliniğinde ve İstanbul Esenyurt Üniversitesinde çalışmaktadır.  

Prof.Dr. Özkan Ateş’in 6 adet bilimsel ödülü, 36 adet uluslar arası hakemli dergilerde yayınlamış makalesi, 13 adet uluslar arası bilimsel toplantılarda sunulmuş bildirisi, 16 adet ulusal hakemli dergilerde yayınlanmış makalesi, 68 adet ulusal bilimsel toplantılarda sunulmuş bildirisi, 9 kitap bölüm yazarlığı, 7 adet diğer yayınlar başlığı altında adlandırılan makalesi, 43 adet ulusal toplantılarda yapılan davetli konuşması, 6 adet uluslar arası toplantılarda yapılan davetli konuşması, 2 adet ulusal toplantılarda eğitmenliği ve 3 adet uluslar arası toplantılarda eğitmenliği mevcuttur. Bilimsel makalelerine 01. 2013 tarihi itibariyle 375 atıfı mevcuttur. H index:10. Yedi bilimsel dergide hakemlik yapan Prof. Dr. Özkan Ateş.

Türk Nöroşirürji Derneği ve TND Spinal ve Periferik Sinir Cerrahisi grubu yönetim kurulu üyesidir

Prof.Dr. Özkan Ateş evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

 

 

 

 

 

Kaynak: Haber29.NET
Yorumlar (8)
servet m yildirim 10 yıl önce
Hocam basarilarinizin devami bekleriz allahimma emanet olun
özkan asan 10 yıl önce
Hocam hayirli olsun allah utandirmasin bir hemsehrimizin boyle bir makada olmasi beni her zaman gururlandirmistir bu vesileyle sizinlede gurur duydum allah yolunuzu acik badarilarinizi daim etsin
özkan asan 10 yıl önce
Yorumumu tamamlayamadan yanlislikla gonder yaptim umarim duygularim anlasilmistir
irfan türkmen 10 yıl önce
Hocam hayırlı olsun
göķhan avcuoğlu 10 yıl önce
Hocam hayırlı olsun.sizin gibi bir doktoru tanıdığım ve hastanız olduğum için şanslıyım başarılarınızın devamını dilerim.(tekirdağ namık kemal eği.araş.hastanesinden hastanıź gökhan avcuoğlu).
rahmie-atilla tekirdag. 10 yıl önce
sayın ve değerli hocamız.yaşamızmıda bıraktığınız ızler ömür boyu sılınmeyecek kadar değerlidir.yeni görevinizde başarılar.sevgıler.
Mustafa güngörmez 10 yıl önce
Sayın hocam yolunuz her daim açık olsun yeni göreviniz hayırlı olsun sizinle çalışmak çok güzeldi sizleri unutmadık
sümeyra kaya 10 yıl önce
Hayırlı günler beyin filmimde cavum septum pellicidum ad vargea varyasyonu izlenmistir. Yazılı beyin cerrahi bolümüne bakılmalıyımmı yardımcı olurmusunuz.
2
az bulutlu
Namaz Vakti 25 Haziran 2024
İmsak 02:48
Güneş 04:46
Öğle 12:30
İkindi 16:29
Akşam 20:04
Yatsı 21:53