banner333

banner309

Karadeniz Gazeteciler Federasyonu'ndan Suriye'de Kaçırılan Gazeteci Bünyamin Aygün İçin Çağrı

Karadeniz Gazeteciler Federasyonu tarafından Suriye’de kaçırılan gazeteci Bünyamin Aygün için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ve Dışişleri Bakanlığı’na bir çağrıda bulunuldu.

Güncel 18.12.2013, 16:19 18.12.2013, 16:20
Karadeniz Gazeteciler Federasyonu'ndan Suriye'de Kaçırılan Gazeteci Bünyamin Aygün İçin Çağrı
banner400

 Yapılan açıklamada, Aygün'ün gazetecilik yaşamının önemli bir kısmını Gümüşhaneve Trabzon'da geçirdikten sonra İstanbul'da görev yapmaya başladığı hatırlatıldı.

Yapılan çağrıda "Buradaki başarıları ile bizleri gururlandıran, ülke çapında birçok ödülün sahibi olan gazeteci kardeşimiz, 
Milliyet Gazetesi foto muhabiri arkadaşımızBünyamin AygünSuriye'de kaçırıldı. Suriye'de iç savaş başladığından bu yana defalarca bu ülkeye giden, çarpıcı fotoğrafları ile Türk kamuoyu kadar dünya kamuoyunda da önemli erkler yaratan arkadaşımız, son olarak 20 küsur gün önce, El Kaide bağlantılı olduğu belirtilen muhalif bir komutanın çağrısına uyarakSuriye'ye gitti. Aradan 3 hafta geçmesine karşın ne yazık ki kendisinden haberalınamadı. Federasyonumuz, bağlı gazeteciler cemiyetleri ve arkadaşları olarak, oradaki varlık nedeni sadece insanları bilgilendirmek, tek silahı fotoğraf makinesi olan Bünyamin Aygün'ün derhal serbest bırakılması çağrısında bulunuyoruz. Başta Sayın Başbakan, Dışişleri Bakanı ve MİT Müsteşarı olmak üzere, ilgili kurum ve kişilerin olaya gereken duyarlılık ve önemi göstermesini, Aygün'ün sağ salim ailesine ve çocuklarına, çok sevdiği mesleğine kavuşturulması yolunda bütün olanak ve ağırlıklarını kullanmalarını talep ediyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar (1)
Zbt 11 yıl önce
umarim bu cagri gerekli yerlerde gerekli ilgiye ulasmistir... sagolun.
2
az bulutlu
Namaz Vakti 25 Haziran 2024
İmsak 02:48
Güneş 04:46
Öğle 12:30
İkindi 16:29
Akşam 20:04
Yatsı 21:53