banner333

banner309

Eryaman Diş

Eryaman Diş Hastanesi yıllardır hastalarına güvenilir, kaliteli ve sağlıklı diş hizmetleri sunmaktadır. Eryaman Diş, sizleri dinliyor ve ona göre sağlıklı çözümleri sunuyor. Bir telefon kadar uzağınızda yer alıyoruz.

Güncel 06.01.2021, 21:31
Eryaman Diş
banner400

Eryaman Diş Hastanesi yıllardır hastalarına güvenilir, kaliteli ve sağlıklı diş hizmetleri sunmaktadır. , sizleri dinliyor ve ona göre sağlıklı çözümleri sunuyor. Bir telefon kadar uzağınızda yer alıyoruz.

Diş hastalıkları ile ilgili sorulan sorulara kısa kısa cevaplar hazırladık.

Eryaman Diş Hastanesi

Ortodonti Nedir?

Ortodonti, diş, çene ve yüzün alt kısmını ilgilendiren bozuklukları önlemeyi ve tedavi etmeyi hedefleyen bir uzmanlık dalıdır.

Kalıtımsal etkenler, parmak emme, uzun süreli emzik kullanımı, damak yaralanmaları gibi etkenler, kişinin ortodontik tedavi görmesini gerektirebilir. Bu tarz sorunlar, kişinin ısırma, konuşma sırasında bazı zorluklar yaşamasına neden olabilir.

Ortodonti tedavisi her yaşta uygulanabilir. Ancak çene bölgesini ilgilendiren sorunlar mevcut ise gelişme sırasında yapılan tedavi çok daha anlam kazanacaktır.

Diş İmplantı Nedir?

Diş implantları, kaybedilen dişlerin yerine cerrahi bir operasyon ile çeneye yerleştirilen diş kökü işlevi görecek vida formunda genellikle titanyum ve alaşımlardan oluşan mamullerdir. Yapılan araştırmalara göre ilk implant çalışmaları M.Ö. 6. Yüzyılda Mayalar tarafından yapılmıştır.

Beyazlatma dişlere zarar verir mi?

Doğru tekniklerle yapılan beyazlatma işlemi, dişlere zarar vermemektedir. Uygulama sırasında diş minelerinde hafif hassasiyetler oluşmasına rağmen, uygulama sonrası bu durum eski haline dönmektedir.

Ağız Kokusu Hastalık mıdır?

Dünyada her 4 kişiden 1’i ağız kokusu olarak bilinen halitozisten şikayet ediyor. Hastalık olarak tanımlanmayan ağız kokusu, kişilerin ruhsal bazen de fiziksel durumunu da etkiler. Dünya Sağlık Örgütü sağlığı, “Bireyin fiziksel, mental ve ruhsal tam iyilik hali” olarak tanımlamıştır. Bu durumda ağız kokusu, bir hastalık olarak da kabul edilebilir.

ile tanışın ve sağlıklı gülüşlere sahip olun.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:45
Öğle 12:29
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:52