banner333

banner309

Ülkü Ocaklarından Esnafa Siftah Zarfı

Gümüşhane Ülkü Ocakları İl Başkanlığı sabah namazının ardından içerisinde Ahilik Haftası kutlama mesajı, Ahilik Duası ve siftah parası olan zarfları işletmelere bıraktı.

Gümüşhane 22.09.2020, 14:03
Ülkü Ocaklarından Esnafa Siftah Zarfı
banner400

Gümüşhane Ülkü Ocakları İl Başkanlığı sabah namazının ardından içerisinde Ahilik Haftası kutlama mesajı, Ahilik Duası ve siftah parası olan zarfları işletmelere bıraktı.

"Dik baş, tok karın, mutlu yarın" temalı çalışma çerçevesinde Gümüşhane Ülkü Ocakları olarak şehrin esnaflarına sabah namazına müteakip siftah parası ve bereket duası takdimi yaptıklarını belirten Ülkü Ocakları İl Başkanı Murat Taştan, “Ülkü Ocakları olarak memleketin derdiyle dertlenen insanıyla hemhal olan kendini şehrine vakfeden insanlar olmak ve bu anlayışı düstur edinen insanlar yetiştirmek gayreti içerisindeyiz” dedi. 

Doğru ve dürüst ticaretin, üretmenin ve paylaşmanın adı, aynası olan ahiliğin yüzyıllardır esnaf ve sanatkârlarda bir vücut bulduğunu ifade eden, Ahilik müessesesinin Ahi Evran Veli tarafından 1200'lü yıllarda o dönem Anadolu'ya göç eden Türkmenlere hem aş ve iş imkânı sağlamak hem de onları vasıflı bir meslek sahibi üretici insan haline getirmek için kurulduğunu hatırlatan Taştan, “Hem ticari hem de toplumsal rolü büyük olan esnaf ve sanatkârımızın birlik ve beraberliğinin hiç bozulmamasını diliyorum. 13. yüzyıldan beri süregelen, meslek ahlakı bilinciyle toplumun ve ekonominin omurgası olan ahilik kültürü daha yüzyıllarca birlik ve beraberliğimiz bozulmadan devam edecektir. Dünyayı saran ve sağlıkla birlikte ekonomiyi de etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında 7 aydır mücadele eden ülkemiz de ekonomik olarak dar boğaza düşen esnafımızın yanındayız.  Ekonomimizin can damarı, kardeşliğin ve cömertliğin aynası olan esnaf ve sanatkârımızın Ahilik Haftası’nı kutluyor, bereketli ve hayırlı kazançlar diliyorum” diye konuştu.

Kaynak: www.gumushane.gen.tr
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Mayıs 2024
İmsak 03:04
Güneş 04:53
Öğle 12:24
İkindi 16:20
Akşam 19:45
Yatsı 21:26