banner333

banner309

Kürtün MYO’dan Teknik Gezi

Gümüşhane Üniversitesi Kürtün Meslek Yüksekokulu Sivil Savunma ve İtfaiyecilik programı tarafından Trabzon DHMİ (Devlet Hava Meydanları İşletmesi) itfaiyesine teknik gezi düzenlendi.

Gümüşhane 27.12.2021, 16:47
Kürtün MYO’dan Teknik Gezi
banner400

Öğrencilerimiz bölümdeki öğretim elemanlarımızla birlikte düzenledikleri gezide hava alanındaki araç ve ekipmanları inceleyerek, Uçak Kaza Kırım ve Arff (Aircraft Rescue and Fire Fighting) memurluğu hakkında bilgiler aldılar.

Gerçekleştirilen teknik gezi hakkında açıklamalarda bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek şunları söyledi: “Üniversitemiz Kürtün MYO Sivil Savunma ve İtfaiyecilik programı, 2019-2020 eğitim öğretim yılında öğrenci alımına başladı. Bu programımızın amacı, herhangi bir şekilde çıkan yangının can ve mal kaybını en aza indirerek söndürülmesini sağlayan, yangının öncesinde ve sonrasında alınacak tedbirler ile organizasyon, eğitim ve denetimini üstlenebilecek yetenekte insan yetiştirmektir. Öğrencilerimizin en iyi şekilde yetişmelerine teşvik vermek amacıyla düzenlenen teknik geziler, onların daha bilinçli ve etkili bir şekilde yetişmesine imkân tanımaktadır. Nitekim tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de uçak kazaları ve buna benzer olaylar yaşanmaktadır. Yaşanan olayın etkilerinin en aza indirilmesi konusunda en birincil görev Arff olarak bilinen Havalimanı Kurtarma ve Yangınla Mücadele ekiplerine düşmektedir. Öğrencilerimizin de mezun olduktan sonra bu ve buna benzer yerlerde görev almalarını sağlamak için kullanılan araç ve ekipmanlarla birlikte kendilerine gerekli olacak teknik bilgiyi de işin uzmanlarından almaları gerekiyor. Bu sebeple de Trabzon DHMİ yetkililerine ve öğrencilerimize rehberlik eden Kürtün MYO hocalarımıza, teşekkür ediyorum.”

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 17 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:02
Yatsı 21:51