banner333

banner309

Kurban Bayramı Mesajları

Kurban bayramı öncesi belediyelerden, partilerden, özel kurumlardan kutlama mesajları yayınlandı. İşte o bayram kutlama mesajları haberimizde.

Gümüşhane 30.07.2020, 11:00 01.08.2020, 07:06
Kurban Bayramı Mesajları
banner400

Kurban bayramı öncesi belediyelerden, partilerden, özel kurumlardan kutlama mesajları yayınlandı. İşte o bayram kutlama mesajları haberimizde.

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen'in mesajı:

“Toplumsal birlikteliğin samimiyetle yaşandığı, gönül birliği oluşturarak birbirimize kenetlendiğimiz, ortak değerlerimizin hatırlandığı bir Kurban Bayramı'na daha ulaşmanın huzurunu hep birlikte yaşıyoruz.

Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, kardeşçe kucaklaştıkları, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. 

Kurban ibadeti sadakatin, teslimiyetin ve fedakârlığın göstergesidir. Bu bayramda, maalesef tüm dünyayı etkisi altına alan Pandemi’den dolayı İslam Coğrafyası olarak Hac ibadetinin yapılmadığı buruk bir bayramı geçireceğiz. Bu günlerde ümitsizliğe kapılmadan daha güzel günlere ulaşabilmemiz için alınan tedbirlere uymasını önemle rica ediyorum. Milletçe el ele vererek büyük bir dayanışma örneği sergilediğimiz bu günler de geçecek. Sağlıklı, mutlu ve huzurlu günlere kavuşacağız. 

Bu duygu ve düşüncelerle; Gümüşhaneli hemşerilerimin, tüm İslam aleminin Kurban Bayramını kutlar. Maske, sosyal mesafe ve temizlik kuralları çerçevesinde bayramımızın şehrimize, ülkemize, milletimize ve tüm İslam alemine sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ederim.”

Gümüşhane Milletvekilleri Sayın Hacı Osman AKGÜL ve Sayın Cihan PEKTAŞ'ın mesajları:

"Bayramlarımız geleneksel değerlerimizin yaşatıldığı, millet olma irademizi diri tutan; birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı pekiştiren, rahmet ve bereket dolu müstesna günlerdir. İçerisinde pek çok güzellikleri, yüksek manevi değerleri ve hikmetleri barındıran mübarek Kurban Bayramı’na bir kez daha ulaşmanın huzurunu, sevincini ve bereketini yaşıyoruz.

Hz. İbrahim’in sadakatini, Hz. İsmail’in teslimiyetini hatırlatan kurban ibadeti bizi Rabbimize yakınlaştırırken bir taraftan da insanlığımıza anlam ve derinlik katar. Hayatın akışı içerisinde unuttuğumuz değerleri bir kere daha gözden geçirmemize ve sırât-ı müstakim üzere hareket etmemize vesile olur. Bu mübarek zaman diliminde ihtiyaç sahiplerine koşmak; yoksula, kimsesize elimizi uzatmak ve yüreğimizi açmak bayramın bayram gibi idrak edilmesini sağlayacaktır.

Her zaman olduğu gibi bu bayramda da milletimizin huzuru ve güvenliği için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan güvenlik güçlerimize ve kamu görevlilerimize görevlerinde kolaylıklar diliyoruz. Bu mübarek günde Şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, Gazilerimize hayırlı ve uzun bir ömür diliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta değerli hemşehrilerimiz olmak üzere aziz milletimizin ve bütün İslam Âleminin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor; bayramın getirdiği kardeşlik, dayanışma ve yardımlaşma ruhunun bütün dünyaya hâkim olmasını Cenâb-ı Allah’tan diliyoruz."

AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Av. Celalettin Köse'nin mesajı:

‘’Milletçe dinimizde önemli yeri olan, müstesna zaman dilimlerinden bir Kurban Bayramı'na daha ulaşmanın ve bayramı hep birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşamaktayız. Dini bayramlarımız; milli birlik ve kardeşliğin, iyilik ve güzelliklerin, yardımlaşma ve dayanışma duygularının her zamankinden daha fazla hissedildiği ve yoğunlaştığı önemli günlerdir.

Bu kutlu günler vesilesiyle aziz şehitlerimiz ve onların bizlere birer emaneti olan aile fertlerini ve yakınlarını bir kez daha minnetle ve şükranla hatırlamak, kahraman gazilerimiz ve ailelerini unutmamak, akrabalık ve komşuluk bağlarını pekiştirmek, aile büyükleri ve tüm sevdiklerimizle hemhal olmak ve kucaklaşmak bizi daha da güçlü kılacaktır.

Unutmayalım ki bayramlar paylaştıkça anlam kazanır. Onun için; bugünlerde ülkemizin ve milletimizin geçtiği bu zor süreçte yaşanan sıkıntılar, güçlükler ve zorlukların üstesinden gelmeyi bilen bir millet olarak birbirimize daha çok candan ve gönülden sarılalım. Kardeşliğimize halel getirmek isteyen, ayrılık ve nifak tohumları ekmeye çalışan şer odaklara fırsat vermeyelim.

Bayram süresince sergilenen bu güzel hasletlerin sadece bayram günleri ile sınırlı kalmaması, tüm toplumumuzu kuşatması ortak dileğimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm aziz Gümüşhaneli hemşehrilerimin Kurban Bayramı'nı gönülden kutlar; bayramın ülkemize, İslâm âlemine ve tüm insanlığa sevgi, hoşgörü, kardeşlik, huzur, güven, birlik ve beraberlik getirmesini temenni eder, selam ve saygılarımı sunarım.” 

Gümüşhane Üniversitesi Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek'in mesajı:

“Yardımlaşmanın ve dayanışmanın bizler için önemini hatırlatan, birlik ve beraberliğimizi pekiştiren özel günlerimizden olan Kurban Bayramı’nı bir kez daha kutlayacak olmanın sevinci içerisindeyiz. Bayramlar, ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yardım eli uzatmanın, sevinçleri olduğu kadar sıkıntıları da paylaşmanın önemini anlayabileceğimiz yegâne günlerdendir. En önemlisi de kurban; Allah’a, kardeşlerimize, kardeşliğe ve dayanışmaya yakınlaşmadır. Bayramların asıl gayesi de içinde yaşadığımız çağda, uğradıkları haksız muamelelere tanıklık ettiğimiz ve bayram sevincini yaşayamayan insanlarımızın hüznünü yüreklerimizin derinliklerinde hissetmek ve onlara kucak açabilmektir. 

Biliyorsunuz ki tüm dünyayı etkileyen ve ülkemizi de kapsayan Koronavirüs (COVİD-19) salgın hastalığı tehlikesi halen devam etmektedir. Bundan dolayı bu bayramda çok fazla toplu alanlarda bulunmamalı, maske takmalı, temizliğe ve sosyal mesafemize dikkat etmeliyiz. Yaşamakta olduğumuz bu zor ve sıkıntılı günlerin bir an önce geçmesi dileğiyle Kurban Bayramı’nın sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir şekilde geçmesine, birlik ve beraberlik ruhunun doyasıya yaşanmasına vesile olmasını diliyorum.

Gümüşhane Üniversitesi ailesi adına bu bayramda yapılan ibadetlerin ve kesilen kurbanların kabul olmasını dilerken, başta Gümüşhanemiz olmak üzere tüm İslam âleminin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlar, hep birlikte ulaşacağımız sağlıklı ve mutlu nice bayramlar dilerim.”

Şiran Belediye Başkanı Mutlu Özel'in mesajı:

“Saygıdeğer Hemşerilerim; İslam âleminde yardımlaşma, dayanışma ve şefkat duygularının zirveye ulaştığı, Millet olarak mutluluğumuzun doruğa çıktığı mübarek Kurban Bayramı’na ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bayramlar; insanlar arasında karşılıklı sevgi ve saygı bağlarını pekiştiren, dargınlıkları, kırgınlıkları unutturan, milli birlik ve beraberliği, bir arada yaşama arzusunu kuvvetlendiren, milli ve dini duyguların, örf ve adetlerin uygulandığı müstesna günlerdir.

Toplum hayatında büyük bir önem taşıyan, birleştirici, bütünleştirici özelliği ile bizleri bir araya getiren, yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinin yaşandığı bu bayramda halkımızla aynı güzel duyguları paylaşmanın sevinci içerisindeyiz.

Kurban Bayramı bizlere; Hz. İbrahim ve Hz. İsmail’in sadakat ve teslimiyetini hatırlatır. Bu ibadet bir yandan kişinin Allah’a yakınlaşması, diğer yandan dayanışma ve yardımlaşma bilincinin gelişmesini ön görür. Bizler de Kurban ibadetinin manevî ikliminde bir gönül yüceliği yakalayıp Rabbimize yakınlık arayışında olacağız.

Bu bayramda, maalesef tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 ile ilgili tehdit geçmiş değil. Bundan dolayı tüm hemşerilerimin devletimizin salgın virüs dolayısıyla öngördüğü tedbirlere uymasını önemle rica ediyorum.

Milletçe el ele vererek büyük bir dayanışma örneği sergilediğimiz bu günler de geçecek, sağlıklı, mutlu ve huzurlu güzel günlere kavuşacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, Kurban Bayramının ülkemize ve bütün İslam âlemine huzur, barış ve sağlık getirmesi yüce Allah’tan temenni ediyorum. Kurban Bayramı’mız mübarek olsun.”

Torul Kaymakamı Sn. Ömer Said Karakaş'ın mesajı:

"Bayramlar, kardeşliğin, birlik ve beraberliğin pekişmesine vesile olan, sevinç ve kederlerin paylaşılarak manevi coşkunun yoğunlaştığı müstesna zaman dilimlerindendir. Milletçe hep beraber bir bayramı daha kutlayacak olmanın sevinç ve manevi hazzını hissetmekteyiz. Arife gününden, bayramın son gününe kadar ülke genelinde Koronavirüs (Covid-19) salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla alınan tüm tedbirlere hep birlikte uymalıyız.

COVİD-19 tedbirleri kapsamında bu bayram sevdiklerimiz ile bir araya gelemeyeceğiz. Uzun süredir çocuklarını, torunlarını kucaklayamayan büyüklerimiz üzülmesin. Gelecek bayramları hep birlikte kutlayabilmek için; sizlerin ve bizlerin sağlığı için bu bayramda sosyal mesafe,maske ve hijyene dikkat etmeliyiz. Sağlıklı günlerde tekrar buluşacaz, sevdiklerimize kucak dolusu sarılacağız.

Çocuklarımız yine sokaklarımızı renklendirecek Bu duygu ve düşüncelerle daha güzel ve sağlıklı yarınlarda buluşmak dileğiyle, Bayramın Aziz Milletimize, Torulumuza ve tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini diler, tüm vatandaşlarımızın ve kamu görevlisi arkadaşlarımın "Kurban Bayramını' kutlar, sevgi ve saygılar sunarım"

Torul Belediye Başkanı Evren Evrim Özdemir'in mesajı:

"Toplumsal birlikteliğin samimiyetle yaşandığı, ortak değerlerimizin hatırlandığı bir Kurban Bayramı'na daha ulaşmanın huzurunu hep birlikte yaşıyoruz.

Dargınlıkların, kırgınlıkların unutulduğu ve ferdi sevinçlerin müşterek mutluluklara dönüştüğü bu müstesna bayram günleri kaynaşmak için önemli birer fırsattır. Bu anlamda bütün kırgınlıklarımızı ve dargınlıklarımızı unutarak kardeşçe kucaklaşmalı ve bayram sevincini hep beraber yaşamalıyız.

Bu bayramda, maalesef tüm dünyayı etkisi altına alan KOVİD19 ile ilgili tehdit geçmiş değil. Bundan dolayı tüm hemşerilerimin alınan tedbirlere uymasını önemle rica ediyorum. Milletçe el ele vererek büyük bir dayanışma örneği sergilediğimiz bu günler de geçecek ve sağlıklı, mutlu ve huzurlu güzel günlere kavuşacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle bütün hemşerilerimin Kurban Bayramını tebrik ediyor, bu bayramın bütün insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum."

Kelkit Belediye Başkanı Aziz Nas'ın mesajı:

"Kurban Bayramımız Mübarek Olsun...
Bayramların özünde dayanışma, hoşgörü ve yardımlaşma vardır. Bayramlar dostluğu, sevgiyi paylaşmaktır. İnsanlık olarak içinden geçtiğimiz zorlu salgın süreci, yaşamımızda birçok alışkanlığımızın değişmesine ve özellikle bayramlarda alışık olduğumuz ziyaretlerin bu süre zarfında sosyal mesafe kuralları ile hijyen kurallarına uyularak yapılması elzem hale gelmiştir.
İlçemizde bayramın, sağlıklı ve huzurlu bir ortamda yaşanması adına tüm tedbirlerimizi aldık. Tedbirlere riayet ettiğimiz müddetçe mesafelerin bir önemi olmadığını bilen bizler, yine ihtiyaç sahiplerine ulaşabilir, çocukları sevindirebilir ve dargınlıkların giderilebilmesi için yeni fırsatları hayata geçirebiliriz. Bu duygu ve düşüncelerle başta şehit ailelerimiz olmak üzere bütün hemşehrilerimin Kurban Bayramını tebrik ediyor, ülkemize, milletimize, İslam alemine ve insanlığa, sağlık, huzur ve selamet getirmesini temenni ediyorum."

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 16 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:01
Yatsı 21:50