banner333

banner309

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, yatırım değerlendirme toplantısı düzenledi

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, İl Özel İdaresinde yatırım değerlendirme toplantısı düzenledi.

Gümüşhane 03.03.2017, 16:38
Gümüşhane Valisi Okay Memiş, yatırım değerlendirme toplantısı düzenledi
banner400

-Vali Okay Memiş’ten Özel İdare’de yatırım değerlendirme toplantısı

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, İl Özel İdaresinde yatırım değerlendirme toplantısı düzenledi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, Genel Sekreter Yardımcıları ve yatırımcı şube müdürlerinin katıldığı toplantıda mevcut yatırımlar ve planlanan çalışmalarla ilgili bilgi alan Vali Memiş, önemli açıklamalarda bulundu.

İl Özel İdaresi tarafından yürütülen veya proje kontrollük hizmeti verilen Süleymaniye Mahallesindeki altyapı ve restorasyon çalışmaları, yeni Devlet Hastanesi yolu, Zigana dağı, Tomara Şelalesi yolu, Örümcek ormanları yolu, Limni gölü yolu, Karaca Mağarası ve Santa-Dumanlı-Taşköprü yolu başta olmak üzere birçok noktada yürütülen çalışmalara tek tek değinen Vali Memiş, özellikle Torul ve Kürtün ilçesinde yapılacak beton yollar için hazırlıkların başlatılmasını istedi.

“Yaptığımız çalışmalarla kente değer katacağız” değerlendirmesinde bulunan Vali Memiş, “İnsanlar mutlu olduğu yerlerde yaşarlar. Gümüşhane mutlu ve huzurlu bir kent. Eksikleri var ama tamamlamaya çalışıyoruz. Gümüşhanemiz bu çalışmalarımızın sonuçlanmasıyla Doğu Karadeniz’in yıldızı olacak. Kamunun kaynaklarını çarçur etmiyor, bizzat doğru yerlere harcıyoruz” dedi.

Özellikle Gümüşhane’nin giriş kapısı olan Zigana dağında yapılacak çalışmalarla bölgeye gelenlerin İsviçre Alplerindeki manzarayla karşılaşacaklarını ifade eden Vali Memiş, “Doğu Karadeniz sahil bandındaki 10 milyon insanımız Zigana’ya geldiğinde Gümüşhane’nin farkını görecek” diye konuştu.

Dertlerinin şehre değer katmak olduğunu kaydeden Vali Memiş, “Türkiye’nin en güzel butik kentini gördünüz mü?” sloganıyla çeşitli çalışmalar yürüteceklerini de sözlerine ekledi.

Süleymaniye Mahallesinde tarihi mimariye uygun yapılacak olan restoran ve butik otelin projesinin son aşamaya geldiğini hatırlatan Vali Memiş, kısa süre içerisinde hizmete sunulacak bu çalışmanın yanısıra mahalle içindeki doğalgaz, elektrik, içme suyu ve kanalizasyon şebekesinin yapılması için gerekli işaretlemenin de yapılması talimatını verdi.

Bütün bu çalışmalarla birlikte köylerde yapılacak olan yatırımların da hız kesmeyeceğini ifade eden Vali Memiş, KÖYDES, İller Bankası ve İl Özel İdaresi programıyla yapılacak çalışmaların planlamalarının devam ettiğini de sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 19 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:45
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:02
Yatsı 21:52