banner333

banner309

Gümüşhane Valisi Okay Memiş: "Derdimiz Para Değil".

Gümüşhane Valimiz Sayın Okay Memiş, İl Genel Meclisi’nin Nisan ayı toplantılarının son oturumuna katılarak, gündem maddeleri arasında yer alan mülkiyeti İl Özel İdaresi'ne ait olan Balyemez, Özdenoğlu ve Yeşildere Köyü konaklarının satışı konusundaki görüşlerini aktardı.

Gümüşhane 07.04.2017, 21:33
Gümüşhane Valisi Okay Memiş: "Derdimiz Para Değil".
banner400

Gümüşhane Valimiz Sayın Okay Memiş, İl Genel Meclisi’nin Nisan ayı toplantılarının son oturumuna katılarak, gündem maddeleri arasında yer alan mülkiyeti İl Özel İdaresi'ne ait olan Balyemez, Özdenoğlu ve Yeşildere Köyü konaklarının satışı konusundaki görüşlerini aktardı.

İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar'ın başkanlığında yapılan ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan’ın da katıldığı toplantıda İl Özel İdaresi’nin bugüne kadar Gümüşhane’ye güzel eserler kazandırdığını belirten Sayın Valimiz, Türk idari sistemindeki en eski yerel yönetimlerden olan İl Özel İdaresi’nin Gümüşhane’nin yolunda, suyunda, her noktasında imzası ve çok büyük emeği olduğuna vurgu yaptı.

Gümüşhane ölçeğindeki illerde kamu hizmetlerini ifa etmenin güç olduğuna dikkat çeken Sayın Valimiz, “Başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümetlerimize şükranlarımızı sunuyoruz. 14 yılda çoğunluğu karayollarına ait olmak üzere 6,5 milyar TL yatırım yapıldı. Bundaki maksat Gümüşhane’nin daha ulaşılabilir olması. Merkezi idarenin yaptığı bu yatırımlar inşallah meyvesini verecek. Gümüşhane’nin geleceği var. Yapılan bölünmüş yollar ve Zigana Tüneli’yle Gümüşhane-Trabzon arası 40 dakikaya inecek. Kürtün yolunun da aynı şekilde duble yol olarak programlanması söz konusu. Aynı şekilde Gümüşhane-Kelkit arasındaki Pekün Tüneli’nin ihalesi önümüzdeki günlerde gerçekleşecek. Burası da yapıldığında Kelkit-Trabzon arası da 1 saate inecek. Bütün coğrafyamızın ulaşması gereken yer deniz. Denize ulaşım çok önemli. Diğer illerde Trabzon’a ulaşma, denize ulaşma derdinde. Biz biraz daha avantajlıyız. Ve cazibe merkezleri programında da denize en yakın il konumundayız Gümüşhane olarak. Onun için bayağı talep aldık. Ancak coğrafyamızın bize sunduğu birtakım dezavantajlar da var, bunu da görmek lazım.” dedi.

İl Özel İdaresi’nin il merkezinde de güzel çalışmaları olduğunu ifade eden Sayın Valimiz, “Bir tanesi Gümüş Otel ve bu bina, diğerleri de Balyemez, Özdenoğlu ve Yeşildere Köyü konakları. Ben Hasan Basri Güzeloğlu Valimize ve o dönemde görev yapan arkadaşlara teşekkür ediyorum. İlimize çok güzel eserler kazandırmışlar.” diye konuştu.

Konakların satılması durumunda elde edilecek gelirle Süleymaniye Mahallesi’ni ayağa kaldıracaklarını ve oraya kanalize olacaklarını ifade eden Sayın Valimiz, “Merkez ilçe için Süleymaniye çok önemli. Başka konaklar alır onarırız. Bu kentin turizmine katkıda bulunuruz. Biraz daha serbest piyasa mantığıyla bu şehri yönetmemiz gerek. Buraları kiraya vermek yerine satsak yeni konaklar, yeni turistik tesisler üretiriz. Her ilçede Özel İdare olarak, Belediyelerimizin imkanları iyi olmadığı için yalnız bırakmamaya çalışıyoruz. Bundan mutluluk duyuyoruz. Bu yıl köy yollarının asfaltına önem vereceğiz. Sürekli oturum olan köylerin yolunu tamamını asfaltlayacağız. Bizim için çok önemli bir öncelik. Bize yardımcı olun. Derdimiz para kazanmak değil, değer üretmek. Satın alan adam para kazanmak için çaba gösterecek. Balyemez Konağı’nın olduğu yer bu şehrin en değerli yerlerinden birisi. Satıp hayırsız evlat gibi miras yemeyeceğiz, yenilerini kazandıracağız.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 23 Nisan 2024
İmsak 03:51
Güneş 05:25
Öğle 12:25
İkindi 16:12
Akşam 19:16
Yatsı 20:44