banner333

banner309

Gümüşhane İl Müftülüğü 2021-2022 Dönemine 4 Yeni Kurs Daha Ekledi

Gümüşhane İl Müftülüğünce, Gümüşhane’de yeni eğitim öğretim döneminde 5 farklı noktada 4-6 yaş Kur’an kursu açıldı ve bu kurslarda 136 öğrenci eğitim gördü.

Gümüşhane 14.10.2021, 08:53
Gümüşhane İl Müftülüğü 2021-2022 Dönemine 4 Yeni Kurs Daha Ekledi
banner400

4-6 yaş Kur’an kurslarının Diyanet İşleri Başkanlığının üzerinde hassasiyetle durduğu önemli projelerden biri olduğunu ifade eden İl Müftüsü Dr. Mehmet Sırrı Şık “Biz istiyoruz ki gözümüzün nuru, geleceğimizin teminatı olan yavrularımızın küçük yaşta gönüllerine Allah inancını, peygamber sevgisini nakşederek yetiştirelim; çünkü bu, millet olarak, insanlık olarak hepimize faydası olan bir şeydir” dedi.

Kurslarda 4,5 ve 6 yaşındaki çocukların eğitim alacaklarını burada Rabbini, Peygamberini öğrendiğini ifade eden İl Müftüsü Şık; Vatan, millet, bayrak sevgisini; büyüklerine saygı nedir, büyüdükleri zaman küçüklere saygı, sevgi nedir bunu öğrenecekler. Hazreti Peygamberin öldükten sonra üç grup insanın amel defterinin kapanmadığını hep açık kaldığını buyurduğunu hatırlatarak, “Onlardan birisi sadakayı cariye sahibi Müslümanlar. İşte bu 4-6 yaş Kur'an kursularının yeniden tefriş edilmesine maddi olarak destek veren ve kurslara isimlerini verdiğimiz “Hacı Bayram camii Zahide-Mustafa DEMİR, Fatih Camii Zülfi-Şerif VARAN, Osman Gazi Camii Hatice-Ziya DORUK, Mescidi Aksa Camii Meryem-Özcan BAYRAKTAR.”    Kardeşlerimiz, bu hadis-i şerifin müjdesine nail olacaklar inşallah. Amel defterleri bu Kur'an Kur'an kursları sayesinde inşallah hiç kapanmayacak. Katkı sağlayan, vesile olan herkes bu hadis-i şeriften istifade edecek. Çünkü devamında Rasulullah buyuruluyor ki ilminden istifade edilen alimler, hayırlı evlat yetiştiren anne babalar. Bu kursa devam eden çocuklarımızın anne babaları hayırlı evlat yetiştirme niyetiyle bunu yapıyorlar. Onlar da bu müjdeden istifade edecekler inşallah “ dedi. Kursların yapımına destek olan hayır sahiplerine teşekkür eden Müftü Şık;, Vatandaşların kurslara daha fazla ilgi göstermelerini, yavrularımızı eğitim için kurslarımıza göndermelerini beklediklerini belirtti.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:45
Öğle 12:29
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:52