banner333

banner309

Eticaret

GESOB’un Yeni Başkanı Beyler Kara Oldu

Gümüşhane Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (GESOB) olağan kongresi Halk Eğitim Merkezi Salonunda gerçekleştirildi. 96 delegeden tamamının oy kullandığı seçimde 43 oy alan Kelkit Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Beyler Kara, Gümüşhane Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği’nin yeni başkanı oldu.

Gümüşhane 25.05.2018, 08:31 12.06.2018, 09:07
GESOB’un Yeni Başkanı Beyler Kara Oldu

Gümüşhane Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (GESOB) olağan kongresi Halk Eğitim Merkezi Salonunda gerçekleştirildi. 96 delegeden tamamının oy kullandığı seçimde 43 oy alan Kelkit Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Beyler Kara, Gümüşhane Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği’nin yeni başkanı oldu.

Mevcut Başkan Ali İsmail Daldaban, Bakkallar ve Manifaturacılar Başkanı Leyla Bostancı ile Kelkit Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Beyler Kara’nın başkan adayı olduğu kongreye Gümüşhane Ticaret İl Müdürü Mürsel Yaşar, bakanlık temsilcilerin, çevre il ve ilçelerden gelen oda başkanları ve delegeler katıldı.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından Başkan Ali İsmail Daldaban, başkan adaylarından Leyla Bostancı ve Beyler Kara birer konuşma yaptı.

Yapılan konuşmalardan sonra gizli oy usulü ile yapılan ve 96 delegenin tümünün oy kullandığı seçimde Kelkit Şoförler ve Otomobilciler Başkanı Beyler Kara 43, Gümüşhane Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Ali İsmail Daldaban 42, Gümüşhane Bakkallar ve Manifaturacılar Odası Başkanı Leyla Bostancı 11 oy aldı. Kara 1 oy farkla Gümüşhane ESOB’un yeni başkanı oldu.

Kara’nın yönetim kurulu Muhlis Atalay, Mahin Şahin, Mustafa Karakelle ve Ferudun Sancar’dan denetim kurulu Murat Aygün, Bekir Yiğit ve Yusuf Kullukçu’dan Disiplin Kurulu ise İbrahim Bingöl, Murat Kantar ve Osman İnci’den oluştu.

4 yıllığına göreve seçilen Kara, seçimlerin ardından yaptığı değerlendirmede üye sayısı az olan odalarda seçimlerin çok zor olduğunu fakat 1 oy farkla seçimleri kazandıklarını söyledi.

“Gecemizi gündüzümüzü seferber edip esnafımız ve teşkilatımızın çok daha iyi yerlere yükselebilmesi için çalışacağız”

Seçim sonuçlarının delegelerin takdiri olduğunu belirten yeni Başkan Kara, “Sonuçta delegelerimizin takdiri, herkese teşekkür ediyorum. Kazasız, belasız bayram havasında bir seçim yaptık. Bu bizim için çok sevindiricidir. İnsanlar bu yetkiyi bize verdiler. Allah razı olsun hepsinden. Biz de Gümüşhanemiz için gecemizi gündüzümüzü seferber edip esnafımız ve teşkilatımızın çok daha iyi yerlere yükselebilmesi için çalışacağız” dedi.

“Yeni bir dönem başlayacak”

Artık yeni bir dönemin başlayacağını kaydeden Kara, “Ben de Kelkit’te oda başkanlığı yapıyorum. Bu teşkilata yabancı olan birisi değilim. Buradaki şartların en iyi şekilde olabilmesi için ilk işimiz ilimizdeki sayın valimiz başta olmak üzere tüm kurumlarımızla ilişkilerimizi en üst seviyeye çıkaracağız. İlimize yapılacak her türlü yatırımda biz de elimizi taşın altına koyarak yola çıkacağız. Fedarasyon ve konfederasyonlarımla ilişkilerimizi hep sıcak tutacağız. Sonuçta ilimizdeki ve ilçelerimizdeki diğer meslek odalarına gerekli katkıyı sağlayıp, mağduriyetlerinin giderilmesi için çalışmalarımız devam edecek. Geçmişteki çalışan arkadaşlarımıza, idareci arkadaşlarımıza emeklerinden dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Biz de yeni bir çalışma programı yaparak çok daha iyi işler yapma gayreti içerisinde olacağız” şeklinde konuştu.

“Gümüşhane’yi kucaklayacağım”

Tüm Gümüşhane’yi kucaklayacaklarını ifade eden Kara, “İlimin ve ilçelerimin emrinde 7/24 çalışıp herkesi kucaklayarak yolumuza devam edeceğiz. Ben Gümüşhane’nin öz evladıyım. Artık Kelkit’teki görev yerimden Gümüşhane’ye yeni görevimin başına geleceğim. Belki ilerleyen dönemlerde ikametimi dahi görev yaptığım yere alacağım. İsteyen herkes rahat bir şekilde bana ulaşabilecek” diye konuştu.

Kaynak: www.gumushane.gen.tr
Yorumlar (0)
31
açık
Namaz Vakti 14 Ağustos 2022
İmsak 03:48
Güneş 05:25
Öğle 12:32
İkindi 16:21
Akşam 19:29
Yatsı 20:59