banner333

banner309

Afet Farkındalık Eğitimi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Gümüşhane 26.09.2021, 14:16
Afet Farkındalık Eğitimi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
banner400

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU’nun kamuoyuna ilan ettiği, 2021 yılı ‘‘Türkiye Afet Eğitim Yılı” olarak belirlenmiş, Mülki İdare Amirleri koordinesinde, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, üniversiteler ve özel sektör kuruluşları ile iş birliği içerisinde eğitim seferberliği başlatılmıştır.

Bu kapsamında Gümüşhane Vali Yardımcısı Gürkan KARAMAN başkanlığında, kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum kuruluşlarının, meslek odalarının, üniversitemizin ve özel sektör kuruluşlarının müdür ve eğitmenlerinin katılımı ile, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü toplantı salonunda Eğitim Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda Vali Yardımcısı KARAMAN, Gümüşhane genelinde yürütülmekte olan eğitim faaliyetlerinde, İl genel nüfusuna göre belirlenmiş, 113,700 kişilik hedef kitleye ulaşılması gerektiğini  ifade ederek “Afet Eğitim Yılı kapsamında yürütülen tüm eğitim ve iletişim faaliyetlerimizde temel amacımız, afete dirençli toplum oluşturma misyonu çerçevesinde tüm vatandaşlarımızın, yaşadığımız coğrafyadaki afet riskleri konusunda farkındalık kazanması, kendisinin ve ailesinin görebileceği zararı azaltmak için önlem alması, afet anı ve sonrası için hazırlıklar yapması amaçlanmaktadır. Bu zamana kadar yapılan eğitim faaliyetleri sonucunda 60,000 hedefine ulaşılmış. Tüm eğitim paydaşlarının gerçekleştirdiği eğitim verileri üzerinde değerlendirmeler yapılarak, kurumsal bazda eğitimlerin tümünün gerçekleştirilmesi için 1 Kasım 2021 tarihi kararı alınmıştır” dedi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 16 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:01
Yatsı 21:50