banner333

banner309

Gümüşhane Üniversitesi'nde Eğitim Gören Uluslararası Öğrencilerden Örnek Davranış

Gümüşhane Üniversitesi 05.10.2023, 15:25
Gümüşhane Üniversitesi'nde Eğitim Gören Uluslararası Öğrencilerden Örnek Davranış
banner400

Gümüşhane Üniversitesi'nde eğitim gören uluslararası öğrenciler, yaşlı, engelli ve bakıma muhtaç vatandaşlara yönelik örnek bir davranış sergiledi. Üniversitenin Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında, öğrenciler Gülen Yüzler Bakım Merkezi'ni ziyaret ederek burada yaşayan vatandaşlarla vakit geçirdi ve onlara çiçek takdim etti.

Ziyaret sırasında öğrenciler, vatandaşlarla birlikte yemek yedi ve dans etti, böylece keyifli anlar yaşandı. Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü Öğretim Görevlisi Ahmet Sayın, etkinlik hakkında şunları söyledi: "Üniversitemiz Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında 35 uluslararası öğrenci, Gümüşhane Kale Köyü'ndeki Gülen Yüzler Bakım Merkezi'ni ziyaret ettik. Öğrencilerimiz yaşlı, engelli ve bakıma muhtaç vatandaşlarla bir araya gelerek moral verdiler, zaman geçirdiler ve çiçekler takdim ettiler. Etkinlik sırasında öğrenciler ve vatandaşlar, eğlenceli aktivitelerle keyifli zaman geçirdiler. Bu etkinliği gerçekleştirebilmemiz için bize destek veren Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek'e, Uluslararası Öğrenci Koordinatörümüz Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Ayyıldız'a ve kapılarını açan Gülen Yüzler Bakım Merkezi Müdürü Güven Ülker ile tüm bakımevi çalışanlarına teşekkür ediyoruz."

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, uluslararası öğrencilerin topluma katkı sağlama ve insanlar arasındaki bağı güçlendirme amacıyla gerçekleştirdikleri bu anlamlı etkinliğe dikkat çekerek, kültürel anlayışın artırılması, toplumsal dayanışmanın güçlenmesi ve öğrencilerin topluma daha iyi entegre olmalarının önemli olduğunu vurguladı. Zeybek, bu tür etkinliklerin farklı kültürlerin bir araya gelerek birbirlerini anlamalarına ve birlikte yaşamanın değerini anlamalarına katkı sağladığını belirtti. Uluslararası öğrencilerin yaşlı, engelli ve bakıma muhtaç vatandaşlarla bir araya gelerek onlara destek olmalarının ve zaman geçirmelerinin anlamlı bir davranış olduğunu söyledi. Ayrıca, etkinliğe katılan tüm öğrencileri tebrik ederek, etkinliğin gerçekleştirilmesine katkı sağlayan Uluslararası Öğrenci Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Ayyıldız ve ekibine teşekkür etti.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 28 Mayıs 2024
İmsak 02:57
Güneş 04:49
Öğle 12:24
İkindi 16:21
Akşam 19:50
Yatsı 21:33