banner333

banner309

Yıldız Eskicioğlu Anaokulu, Aile Katılım Çalışmalarını Başlattı.

Yıldız Eskicioğlu Anaokulu, çocuğun gelişiminde önemli bir yere sahip olan aile katılım çalışmalarını, eğitim öğretim sürecinde proje çalışmalarıyla başlattı.

Eğitim 11.01.2017, 17:35 11.01.2017, 17:43
Yıldız Eskicioğlu Anaokulu, Aile Katılım Çalışmalarını Başlattı.
banner400

YILDIZ ESKİCİOĞLU ANAOKULU’NDA AİLE KATILIM ÇALIŞMALARI

Yıldız Eskicioğlu Anaokulu, çocuğun gelişiminde önemli bir yere sahip olan aile katılım çalışmalarını, eğitim öğretim sürecinde proje çalışmalarıyla başlattı.

Okulda ve evde uygulanan, aile katılım çalışmaları hakkında bilgi veren Okul Müdürü Akif Köse, çocuğun gelişiminde oldukça önemli bir yer tutan 0–6 yaş döneminde çocuklar, hızlı bir gelişim süreci içindedir ve ilk eğitimini ailede alır. Anne babanın öğrettikleri ve yakın çevreden alınan bilgiler, çocuğun yaşamını önemli şekilde etkiler. Çocuk için gerekli olan en etkin eğitim anne, baba ve öğretmenin birlikte çalışmalarıyla gerçekleşir. Bu nedenle okulöncesi eğitim programına aile katılımını sağlamak çocukların gelişimi açısından önemle üzerinde durulan bir konu haline gelmiştir. Aile katılımı; anne babaların çocukların gelişim ve eğitimlerine katkıda bulunmaları için organize edilmiş etkinlikler bütünüdür. Okul öncesi eğitiminde aile katılımı ile varılmak istenen nokta, programda planlanan öğrenme yaşantılarının ailede sürdürülmesi ile eğitimde devamlılığın ve bütünlüğün sağlanmasıdır. Okulda verilen eğitimin evde, evde verilen eğitimin okulda desteklenmesi ile bir devamlılığın söz konusu olması ve bu sayede hem okulda hem de evde çocuğun istendik davranış değişikliklerine güvenli ve kontrollü bir biçimde ulaşmasının ana amaç olduğunu belirterek projeye destek veren velilere teşekkür etti.

Proje koordinatörü Okulöncesi Öğretmeni Eda Kaya tarafından hazırlanan program ile ailelerin evde çocukları ile yaptıkları etkinlikler sergilendi. Her veli ve çocuk yaptığı etkinliği nasıl yaptığını, etkinliği yaparken hangi artık malzemeler kullandığını, çocuğun etkinliğe hangi aşamalarında katıldığını anlatarak etkinliğini tanıtmış oldu. Tanıtılan etkinlikler jüri tarafından değerlendirilerek ilk üçe giren etkinliklerde ve değerlendirmeye girmese dahi bütün çocuklara çeşitli hediyeler dağıtıldı.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 20 Mayıs 2024
İmsak 03:07
Güneş 04:54
Öğle 12:24
İkindi 16:19
Akşam 19:43
Yatsı 21:23