banner333

banner309

Milli Eğitim'de değerlendirme toplantısı

Gümüşhane'de İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2018- 2019 eğitim ve öğretim yılının değerlendirdiği toplantı düzenlendi.

Eğitim 31.10.2018, 13:11
Milli Eğitim'de değerlendirme toplantısı
banner400

Gümüşhane'de İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2018- 2019 eğitim ve öğretim yılının değerlendirdiği toplantı düzenlendi.

Bahçeşehir Kolejinde düzenlenen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Müdür Yardımcıları Mesut Olgun, İbrahim Taş, Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Oğuzhan İslamoğlu, Şube Müdürleri Onur Aydın, Seyit Tok, İlsay Günay, Hüseyin Erden, Oltan Balyemez, Adem Doğan ve okul kurum müdürleri katıldı.

Toplantıda, eğitim ve öğretim döneminde yapılan ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verilerek çeşitli değerlendirmelerde bulunuldu. Okulların son durumu, ücretli öğretmen alımı, taşımalı eğitim, donatım hizmetleri, ücretsiz kitap dağıtımı, okul güvenliği, projeler, kodlama, Dyned, Gümüşhaneler Okuyor, okul pansiyonlarının durumu ve okul kantinlerin denetimi gibi konularda değerlendirme yapıldı.

“Daha donanımlı ve daha mutlu olabilecekleri ortamlar hazırlamalıyız”

Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, 2023 Eğitim Vizyon Belgesi’yle bir sistemin, bütün alt sistem bileşenlerinin eş zamanlı olarak dönüştürülmesinin hedeflendiğini belirterek, “Bundan dolayı biz yöneticiler, okullarımızın/kurumlarımızın dönüşümünü bütünsel bir sistem olarak ele almalıyız. Bütün bunları yaparken acele etmeden, verilerimizi analiz ederek adım adım planlamalıyız. Bizler, eğitim sistemi içerisinde öğrencilerimizin, ortaokuldan liseye ve liseden üniversiteye geçişlerinde kendi ilgi ve yetenekleri doğrultusunda daha donanımlı ve daha mutlu olabilecekleri ortamlar hazırlamalıyız. Bütün bunları yaparken de bölgemizdeki okulların imkânlarını mümkün olduğu kadar eşitlemeye çalışmalıyız. Belki okullarımızın imkânlarını eşitleyemeyiz ancak okullarımız arasındaki imkân farklılıklarını en aza indirgeyebiliriz. Çünkü bu imkân farklılıkları arttıkça bölgemizdeki bazı okullarda öğrenci sayılarında aşırı yığılma bazılarında ise azalmalar meydana geliyor. İnanıyorum ki, bu imkân farklılıkları azaldıkça okullar arasındaki başarı farkı da azalmış olacak ve böylece öğrencilerin belli okullarda yığılmasının önüne geçmiş olacağız” dedi

Okul yöneticileri, öğretmenler ve velilerin eğitim sisteminin aynı ortak gaye içinde çalışan ve birer parça olduğunu belirten Doğan, “Vizyon Belgesi’nde ifade edilen hedeflere ulaşmak için eğitim-öğretim faaliyetlerinde bu parçaları bir bütün olarak çalıştırmak ve organize etmek zorundayız. Eğitimin en asli unsurlarından biri olan ve fedakârca görev yapan öğretmenlerimizi bu konuda motive ederek daha yüksek katkılar sunmalarını sağlamalıyız” ifadelerini kullandı.

Toplantı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve şube müdürlerinin kendi birimleri hakkında bilgi vermelerinin ardından, iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

TAYİNİ ÇIKAN MAARİF MÜFETTİŞİ İHSAN POLAT'A PLAKET

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde 3,5 yıldır görev yapan ve Ankara Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan İhsan Polat'a toplantının sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan ve Müdür Yardımcıları tarafından plaket ve çeşitli hediyeler verildi.

İnsanların çalıştığı yerlerde hoş bir sada bırakabilmesinin önemli olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, “İhsan bey ile kurumumuzda çalıştığı süre zarfında hoş bir seda bıraktığını söyledi. Uyumlu bir şekilde çalıştık. Bundan sonraki hayatında İhsan bey'e yeni görevinde başarılar diliyorum. Gümüşhane eğitim camiasına yapmış olduğu katkılarından dolayı da teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak: www.gumushane.gen.tr
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 24 Haziran 2024
İmsak 02:48
Güneş 04:46
Öğle 12:30
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:53