banner333

banner309

Ders Zili Çaldı

Ülkemiz genelinde olduğu gibi Gümüşhane’de de 2018-2019 eğitim öğretim yılı 19 bin 400 öğrenci ve 340’ı ücretli öğretmen olmak üzere bin 625 öğretmenle bugün başladı.

Eğitim 17.09.2018, 10:06
Ders Zili Çaldı
banner400

Ülkemiz genelinde olduğu gibi Gümüşhane’de de 2018-2019 eğitim öğretim yılı 19 bin 400 öğrenci ve 340’ı ücretli öğretmen olmak üzere bin 625 öğretmenle bugün başladı.

Gümüşhane Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, yeni eğitim-öğretim yılının başarılarla dolu bir yıl olması temennisinde bulundu.

Doğan, yaptığı açıklamada, geleceğin teminatı öğrencilerin ders başı yaparak, okulları, öğretmenleri, arkadaşları ve kitapları ile buluştuklarını ifade ederek, “Yeni eğitim-öğretim yılının okullarımız, idarecileri ile öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Yeni eğitim öğretim yılına yeni umutlar, yeni heyecanlarla yine azimli, yine güçlü bir başlangıç yapıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

“Sorumluluğu Omuzlarımızda Taşıyoruz”

Yeni öğretim yılının başlaması ile birlikte, yeni ve umutla dolu ilk adımı bugün attıklarını vurgulayan Müdür Doğan, şöyle devam etti: “ Attığımız her adımda, aldığımız her kararda 19 bin 400 öğrencimiz ve 340’ı ücretli olmak üzere bin 625 öğretmenimizin sorumluluğunu omuzlarımızda taşıyoruz. Başarıyı ve kaliteyi kalıcı hale getirmek, her zaman her yerde ve her şartta daha iyiye ulaşmak, bilimsel ve teknik gelişmeleri özümseyip bunları eğitime uygulamak için çabalıyoruz. Geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz evlatlarımızı, zamana ve geleceğe yön veren, değerlerine sahip çıkan ve bu ülkenin ihtiyacı olan nesiller olarak yetiştirmek için çalıştık, çalışacağız.”

“Birbirini Tamamlayan Her Konu Eğitimin Konusudur”

Akademik eğitimle birlikte değerler eğitimini de önemsediklerini kaydeden Doğan, “Bunlar birbirinden ayrılmayan hatta birbirini tamamlayan eğitimler olmalı. Amacımız sadece doktor, mühendis, avukat yetiştirmek değildir. Yetiştirdiğimiz öğrencilerimize sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü, dürüstlüğü, sabrı, yardımseverliği de öğrettik, öğretmeyi de sürdüreceğiz” dedi.

“Aile Birliğine Önem Verdik Vereceğiz”

“Aile birliğine önem veren, çevreye ve canlılara duyarlı, okumaya değer veren ve bol okuyan, ülkesini, milletini seven, ülkesine, milletine faydalı olabilen insanlar yetiştirebiliyorsak çok önemli bir iş yapıyoruz demektir” ifadesini kullanan Müdür Doğan, daha sonra şunları kaydetti: “Her bir öğrencimizi yeteneğine göre, fırsat eşitliği sağlayarak, bireysel olarak düşünerek yetiştirmeliyiz. İleri teknoloji üretmek zorundayız. Bunu da sadece test çözen değil, proje üretebilen nesiller ile sağlayabiliriz. Bu duygu ve düşüncelerle, başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasına, 2018-2019 eğitim öğretim döneminin Gümüşhane’mize ve ülkemize başarılar getirmesini temenni ediyorum.”

Kaynak: Gümüşkoza Gazetesi
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 14 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:27
İkindi 16:26
Akşam 20:01
Yatsı 21:49